Automatyka.eu

Małopolska Noc Naukowców w Krakowie

Astor | Piątek, 03 październik 2008r.

Roboty Kawasaki w niecodziennej roli

P9260006_preview
26 września 2008, Kraków – Małopolska Noc Naukowców, Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej, w roli głównej – Roboty Kawasaki.

Uczestnicy Małopolskiej Nocy Naukowców na Krakowskiej Politechnice mieli okazję zapoznać się z niecodziennymi zastosowaniami robotów Kawasaki, dostarczonych przez firmę ASTOR.

W czasie specjalnego pokazu mniejszy robot rozdawał słodkie, czekoladowe upominki, a większy pozwalał się kontrolować młodym adeptom robotyki.

Pod okiem doświadczonych naukowców z Politechniki Krakowskiej zwiedzający mogli poznać tajniki robotyki, dotknąć robotów, a nawet nimi sterować. Oprócz kontaktu 
z robotami Kawasaki, uczestnicy mogli także zagrać w grę udostępnioną przez firmę ASTOR i sprawdzić się w „starciu” z robotem przemysłowym.

W ramach współpracy z Politechniką Krakowską firma ASTOR dostarczyła roboty nie tylko na tę specjalną okazję. Większy robot, o udźwigu 20 kg, został wypożyczony przez ASTORA na rok, na potrzeby zajęć dydaktycznych odbywających się w Laboratorium Robotyki Politechniki Krakowskiej.
 
Więcej na: http://www.astor.com.pl/page/index.php/aktualnosci/1279-roboty-kawasaki-podczas-nocy-naukowcow.html

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów 
sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. 
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

P9260023_small P9260016_small P9260014_small P9260006_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy