Automatyka.eu

Introl wytypował ciekawe spółki

Puls Biznesu | Środa, 08 październik 2008r.

Wśród celów do przejęcia znalazło się pięć firm giełdowych i blisko 10 niepublicznych. 65 mln zł ► Tyle Introl może uzbierać pieniędzy na zapowiadane przejęcia.

Introlsa_grupaintrol_1_male_preview

Tagi:


Zarząd katowickiej grupy, wyspecjalizowanej w automatyce przemysłowej, spotkał się z przedstawicielami Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Od dwóch miesięcy szuka on dla Introlu ciekawych celów akwizycyjnych. Owocem spotkania jest grupa wyselekcjonowanych firm, które pasują do koncepcji rozwoju Piotra Jeziorowskiego, prezesa Introlu.

- Wybraliśmy pięć spółek notowanych na warszawskiej giełdzie i około 10 firm niepublicznych - zdradza szef katowickiego przedsiębiorstwa.

Nazw dla dobra negocjacji nie chce ujawnić, mówi jedynie, że chodzi o branżę budowlano-montażową. Na parkiecie do tego sektora zaliczane są m.in.: Elektrobudowa, Energoaparatura, Instal Kraków, Instal Lublin, Elektrotim, Prochem, Energomontaż-Północ i Energomontaż-Południe czy Pemug.

- Teraz specjaliści z biura maklerskiego odwiedzą i przeanalizują wytypowane firmy pod kątem możliwości przejęcia większościowego pakietu akcji. Bo tylko taki nas interesuje. Żeby zrealizować transakcję, nie wystarczy, żebyśmy tylko my chcieli kupić. Musi być jeszcze odpowiednia wola sprzedaży ze strony głównych właścicieli - mówi Piotr Jeziorowski.

Kiedy można się spodziewać transakcji?

- Przyznaję że projekt nam się nieco opóźnia. Myślę, że do końca roku zapadną konkretne decyzje - wyjaśnia prezes.

Stare związki

Niewykluczone, że Introl poważniej zainteresuje się też Polną, giełdowym producentem automatyki przemysłowej z Przemyśla. Ze starych czasów ma ciągle kilka procent jej akcji i sporo praw poboru do nowej emisji, która ciągnie się jeszcze od zeszłego roku. Pierwotnie akcje Polnej miały zostać sprzedane.

- Kurs spadł jednak na tyle nisko, że firma ta stała się interesująca - twierdzi Piotr Jeziorowski.

Ile Introl może wydać na akwizycje? Licząc teoretycznie, ma jeszcze około 30 mln zł z ostatniej emisji, przeznaczone na sprzedaż akcje Mostostalu Zabrze za około 5 mln zł, około 10 mln zł z bieżącej działalności i 20 mln zł do uzyskania z kredytów. Zakładając, że przejęcie dotyczyłoby 51 proc. kapitału, w zasięgu jest firma wartości 120-130 mln.

Introlsa_grupaintrol_1_male_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy