Automatyka.eu

Wonderware MES najlepszy

Astor | Piątek, 10 październik 2008r.

ASTOR nagrodzony Złotym Bitem IT za efektywną integrację produkcji 
z biznesem.

Zlotybit_preview

Tagi:


Ponad stu specjalistów IT pracujących w różnych gałęziach przemysłu, zgromadzonych na konferencji "IT w przemyśle GigaCon 2008", uznało rozwiązanie Wonderware MES za najlepsze, przyznając konkursową nagrodę Złoty BIT.

II edycja konferencji "IT w przemyśle GigaCon 2008" poświęcona była integracji produkcji i automatyki z systemami IT.
Wśród głównych tematów znalazła się optymalizacja procesów zachodzących w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz metody usprawniania zarządzania relacjami z klientem.
Uczestnicy mogli wybrać spośród prezentowanych na konferencji rozwiązań, najlepszy według nich produkt w konkursie Złoty BIT IT w Przemyśle GigaCon. Najlepszym okazało się rozwiązanie Wonderware MES z oferty ASTOR – służące do kompleksowego zarządzania produkcją oraz integracji systemów produkcyjnych z systemami biznesowymi.

Z dużą satysfakcją przyjęliśmy tę nagrodę, zwłaszcza, że nagrodzone rozwiązanie Wonderware MES zostało docenione przez profesjonalistów IT z branży przemysłowej” - powiedział Jarosław Gracel, Menadżer Produktu Wonderware MES w firmie ASTOR Sp. z o.o.

W realiach silnej konkurencji, integracja systemów produkcyjnych z biznesowymi, stała się kluczowa dla utrzymania mocnej pozycji rynkowej przedsiębiorstwa, ponieważ pozwala na znalezienie dodatkowych obszarów oszczędności przy produkcji i – w konsekwencji - na zwiększenie marginesu rentowności zakładu. Olbrzymią rolę w procesie automatyzacji przepływu danych produkcyjnych odgrywają systemy klasy SCADA oraz MES, których światowym liderem wśród producentów jest firma Wonderware.

O specyfice i znaczeniu tych systemów w codziennej pracy zakładu produkcyjnego opowiadał Jarosław Gracel z firmy ASTOR. Wyjaśnił słuchaczom, w jaki sposób systemy produkcyjne służą osiąganiu przez przedsiębiorstwo pożądanych wartości wskaźników biznesowych, zdefiniowanych na poziomie zarządzania operacyjnego. Na przykładzie wdrożenia systemu zarządzania produkcją pokazał przełożenie aktywności na poziomie produkcyjnym na wyniki finansowe firmy. Podczas wystąpienia przybliżono możliwości zastosowania oprogramowania Wonderware w systemach klasy HMI – wizualizacji produkcji, SCADA – nadzoru nad procesem, MES – zarządzania produkcją oraz integracji z systemami biznesowymi.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów 
sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. 
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
Zlotybit_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy