Automatyka.eu

Przemysłowa kamera linijkowa kolorowa Basler runner w powolnych aplikacjach.

Basler | Piątek, 10 październik 2008r.

Kamera linijkowa Basler runner z interfejsem GigE Vision wspaniale radzi sobie w aplikacjach z powolnych skanowaniem linii obrazu.

Runner_preview

Ahrensburg, 23 lipca 2008 - Kamera przemysłowa Basler runner GigE Vision ze skanowaniem linijkowym pokazała szczególnie dobre osiągnięcia przy niezwykle niskich szybkościach. Zachowuje się nadzwyczaj dobrze w aplikacjach z minimalną szybkością linii od 1 Hz do 100 Hz. Trzylinijkowa kolorowa kamera Basler runner ruL2098-10gc może dostarczyć znakomite obrazy nawet w tych warunkach, które są zbyt wymagające dla kamer ze skanowaniem linijkowym. Dzięki wbudowanej właściwości "wyrównywania czujnika", odczyt z czujnika przy niskich prędkościach jest znacznie poprawiony. Szum i zakłócenia są ograniczone dając w efekcie lepsze obrazy i lepsze wyniki przetwarzania obrazów.

Oprócz wysokiej jakości obrazami i łatwością integracji, kamery Basler runner imponują użytkownikom interfejsem GigE Vision, który umożliwia połączenie kablowe o długości do 100 m. Jest to szczególnie użyteczne w aplikacjach takich jak w przemyśle przetwórstwa drzewnego, gdzie maszyny są niezwykle duże, a także w kontroli ruchu drogowego, gdzie operatorzy zwykle są znacznie oddaleni od kamer.

W jednej szczególnej aplikacji, kamera linijkowa Basler runner sprawdza w płytach drewnianych obecność sęków i innych efektów mogących obniżyć jakość produktu. Dla tej aplikacji były testowane także kamery linijkowe kilku innych konkurencyjnych roducentów. Ze względu na zmienność prędkości maszyny podczas sprawdzania drzewa, aplikacja ta odrzuciła większość konkurentów, które nie były w stanie sprostać temu przez swoje ograniczenia.

Bardzo dobre wyniki zostały uzyskane także w testach w aplikacjach nadzoru wizyjnego, gdzie kamera Basler runner była używana do kontroli pojazdów. Te systemy bezpieczeństwa skanują podwozie pojazdu w poszukiwaniu bomb i innych podejrzanych rzeczy przymocowanych do spodu samochodu lub ciężarówki. Zwykle kamera jest wbudowana w ulicę w dużym pudle i musi się dostosować do prędkosci wolno przemieszczających się pojazdów.

W połączeniu z pakietem oprogramowania Basler Pylon Driver And Viewer, kamery przemysłowe Basler runner mogą być bardzo szybko przygotowane do pracy na dowolnym komputerze wyposażonym w kartę sieciową Gigabit Ethernet.

Rodzina kamer linijkowych Basler runner zawiera siedem modeli. Modele monochromatyczne są dostępne z jednolinijkowymi czujnikami o rozdzielczości 1024 lub 2048 pikseli i szybkościami linii do 56.1 kHz. Trzylinijkowy kolorowy model tej kamery jest oferowany z trzema linijkami o rozdzielczości 2098 pikseli i szybkością linii do 9.2 kHz.

Basler Vision Technologies to wiodący niemiecki producent kamer cyfrowych dla aplikacji przemysłowych, medycznych i systemów nadzoru ruchu drogowego, ale także dla rynku nadzoru wizyjnego i monitoringu. Produkty obejmują kamery przemysłowe olorowe i monochromatyczne ze skanowaniem linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne, a także innowacyjne i elastyczne kamery IP. Firma Basler posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przetwarzaniu obrazów. Projektowaliśmy i wytwarzaliśmy wysokiej jakości przemysłowe kamery cyfrowe przez ponad 10 lat. Nasze produkty posiadają światową sławę ze względu na wspaniałą jakość obrazu, wysoką niezawodność, łatwość użycia, łatwość integracji, kompaktowe rozmiary oraz niezwykły stosunek ceny do możliwości i wydajności.

Więcej informacji dostępnych jest w opisach technicznych kamer przemysłowych Basler:

http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/product.pl?cat=kamera&mnf=Basler

Runner_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy