Automatyka.eu

RUN-BAR – kompleksowe rozwiązanie sterowania oburącz

TURCK | Poniedziałek, 13 październik 2008r.

Firma Banner Engineering uzupełniła swoją szeroką ofertę urządzeń z zakresu bezpieczeństwa o konsolę sterowniczą z zabudowanymi przyciskami sterowania oburącz i opcjonalnym przyciskiem awaryjnego zatrzymania.

Run-bar_rdax_170x137_preview

Nowy produkt nosi nazwę RUN-BAR i jest niezwykle wygodny w aplikacji ze względu na swoją jednomodułową obudowę. Klient nie musi się już zastanawiać, jak zamontować przyciski, aby pozostać w zgodzie z obowiązującymi zasadami i normami przy uwzględnieniu specyfiki produktów, jakimi są ergonomiczne, fotoelektryczne przyciski bezpieczeństwa serii STB.

Może on tylko zamówić konsolę, którą można zamontować na maszynie, przy pomocy dostępnych uchwytów montażowych lub postawić obok na stojaku, który również można zakupić wraz z RUN-BAR’em. W skład konsoli wchodzą dwa przyciski fotoelektryczne bezpieczeństwa serii STBVP6 zamontowane w odpowiedniej odległości między sobą tak, aby zapobiec możliwości ich aktywowania jedną ręką oraz uniemożliwić przypadkową aktywację. W zależności od typu urządzenia konsola może być dodatkowo wyposażona w przycisk awaryjnego zatrzymania posiadający dwa styki normalnie zamknięte.

Konsola RUN-BAR to doskonałe udogodnienie w instalacji sterowania oburącz w starszych i modernizowanych maszynach wymagających dostosowania do wymogów minimalnych. Jest ona również przeznaczona do aplikacji w nowo powstających urządzeniach, a pomijając nawet zalety zastosowania ergonomicznych przycisków fotoelektrycznych, konsola wydatnie skraca proces montażu i przynajmniej częściowo, jeżeli nie całkowicie, eliminuje konieczność dodatkowego projektowania stanowiska operatora obsługującego sterowanie maszyny.

Run-bar_rdax_170x137_small Image_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy