Automatyka.eu

Basler rozszerza rodzinę kamer przemysłowych scout o 4 nowe modele

Basler | Poniedziałek, 13 październik 2008r.

Ahrensburg, 5 sierpień 2008 - Basler Vision Technologies rozszerza z powodzeniem serię kamer Basler scout o cztery nowe modele bazujące na bardzo czułym czujniku CCD ICX445 firmy Sony.

Scout_preview
Nowe kamery przemysłowe Basler scout cechuje szybkość pozyskiwania obrazów 32 ramek na sekundę przy zapewnieniu wysokiej jakości obrazu, co jest wymagane przez różnorodne aplikacje przemysłowe od automatyzacji produkcji do wytwarzania półprzewodników i elektroniki. Dzięki interfesowi Gigabit Ethernet zgodnemu z GigE Vision, kamery te mogą realizować transfer 12 bitowych danych obrazu oraz wyjścia kolorowego z pełną szybkością 32 ramek na sekundę.

Z rozdzielczością 1280 x 960 pikseli kamery te dostarczają rozdzielczości 1.2 megapikseli i idealnie uzupełniają istniejący zestaw kamer przemysłowych Basler scout. Kamery te oferują dwukrotnie większą szybkość w porównaniu do innych kamer w tym megapikselowym zakresie, co sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla wszystkich podstawowych aplikacji przemysłowych.

Przekonująca jakość obrazu w modelach scA1300-32xx jest mierzona i wykazywana dla każdej kamery poprzez zautomatyzowane testy czułości EMVA 1288 wykonywane podczas produkcji. Wyniki pomiarowe pokazują bardzo wysoką efektywność kwantową (Quantum Efficiency) i pokazuje niski poziom zakłóceń czerni równy około 12 elektronów, co daje w efekcie bardzo dobry zakres dynamiczny.

Kamera przemysłowa scout scA1300-32 jest także efektywniejszą kosztowo alternatywą dla użytkowników kamer, które bazują na czujnikach Sony ICX267 lub ICX204, takich jak Basler scout scA1390-17 lub scA1000-30. "Dodając kamery scA1300-32 Basler ustala cenowy punkt odniesienia dla kamer megapikselowych na niskim poziomie" - wyjaśnia Henning Tiarks, Menedżer Produktu w Basler Components.

Nowe modele kamer Basler scout cechują się kompaktową obudową o wymiarach 29 mm x 44 mm x 73.7 mm z interfejsem Gigabit Ethernet zgodnym z GigE Vision lub interfejsem FireWire-b (IEEE 1394b) i są dostępne w wersji kolorowej lub monochromatycznej. Kamery dosarczają standardowych złącz Ethernet RJ-45 lub śrubowanych FireWire-b. Standardowo kamery są wyposażone w adapter mocowania obiektywu typu C, ale dzięki modułowej koncepcji firmy Basler, wersje tych kamer z mocowaniem typu CS też są możliwe. Możliwe są także wersje tych kamer z głowicami obróconymi pod kątem 90°. Zwięzła dokumentacja oraz darmowy sterownik i przeglądarka powodują, że rozpoczęcie używania i integracji tych kamer Basler staje się bardzo proste.

Pakiet oprogramowania Basler pylon Drriver obsługuje zarówno kamery GigE Vision, jak i FireWire-b (IEEE 1394b). Basler pylon SDK umożliwia bezpośrednią integrację z istniejącymi aplikacjami. Dla uproszczenia tego procesu zawiera bogatą dokumentację oraz przykłady kodu źródłowego, które mogą być łatwo wycinane i wklejane do kodu aplikacji klienta. Przez ostatnie lata technologia sterownika pylon rozwinięta przez fimę Basler została wypróbowana na kilku tysiącach instalacji kamer. Uzyskując w ten sposób zasłużoną sławę niskiego obciążania procesora komputera PC, jakości i łatwości użycia.

Nowe kamery scout wejdą do seryjnej produkcji we wrześniu 2008. W tym roku będą prezentowane w dniach od 30 września do 2 października 2008 na targach Vision-Show w Paryżu we Francji oraz w dniach od 4 do 6 listopada na targach Vision w Stuttgarcie w Niemczech.

Basler Vision Technologies to wiodący niemiecki producent kamer cyfrowych dla aplikacji przemysłowych, medycznych i systemów nadzoru ruchu drogowego, ale także dla rynku nadzoru wizyjnego i monitoringu. Produkty obejmują kamery przemysłowe kolorowe i monochromatyczne ze skanowaniem linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne, a także innowacyjne i elastyczne kamery IP. Firma Basler posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przetwarzaniu obrazów. Projektowaliśmy i wytwarzaliśmy wysokiej jakości przemysłowe kamery cyfrowe przez ponad 10 lat. Nasze produkty posiadają światową sławę ze względu na wspaniałą jakość obrazu, wysoką niezawodność, łatwość użycia, łatwość integracji, kompaktowe rozmiary oraz niezwykły stosunek ceny do możliwości i wydajności.

Więcej informacji dostępnych jest w opisach technicznych kamer przemysłowych Basler:
- Kamera matrycowa CCD Basler scout scA1300-32FM/FC IEEE 1394b:
   http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/productlink.pl?scA1300-32f
- Kamera matrycowa CCD Basler scout scA1300-32GM/GC GigE  Vision:
   http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/productlink.pl?scA1300-32g

Scout_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy