Automatyka.eu

Nowy modułowy sterownik Embedded SIMATIC S7-mEC RTX

Siemens | Wtorek, 21 październik 2008r.

Nowy sterownik w ofercie firmy Siemens - S7-mEC RTX łączy w sobie zalety modułowych sterowników z serii S7 oraz komputerów PC.

S7-mec_small_preview

Oferuje użytkownikom dużą wydajność, możliwość uruchamiania aplikacji typowych dla Windows i jednocześnie możliwość sprzętowego skalowania systemu poprzez integrację z modułami I/O z rodziny SIMATIC S7-300.

Elastyczność sprzętową sterownika zwiększa możliwość rozbudowania go za pomocą kart zgodnych ze standardem PC-104.

Sterownik S7-mEC EC31 RTX wyposażono w nowoczesny, dwurdzeniowy mikroprocesor z rodziny Intel CoreDuo o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, pamięć operacyjną SDRAM DDR2 o pojemności 1 GB, pamięć nieulotną o pojemności 512 kB, zastępującą dysk twardy pamięć Flash o pojemności 2 GB oraz złącza interfejsów: PROFINET, Ethernet, USB 2.0, myszki i klawiatury PS/2. Komputer jest przystosowany także do obsługi kart pamięci MMC.

Dzięki zastosowaniu niskonapięciowego mikroprocesora i pamięci typu Flash, sterownik jest odporny na udary mechaniczne i - pomimo dużej wydajności obliczeniowej - nie wymaga stosowania wentylatorów wspomagających chłodzenie.

Komputery S7-mEC EC31 RTX są standardowo wyposażane w system operacyjny Windows XP Embedded oraz pakiet PLC WinAC RTX 2008. Przygotowanie aplikacji dla komputera za pomocą pakietu STEP7 ułatwia interfejs CELS (Controller Execution Level System), który także wchodzi w skład standardowego wyposażenia urządzenia. Monitorowanie pracy aplikacji uruchomionej na sterowniku oraz interwencje użytkownika umożliwia aplikacja HMI Runtime obsługująca panel HMI z kolorowym wyświetlaczem LCD z serii SIMATIC Thin Client. Ma ona dostęp do monitorowanych danych za pomocą protokołu TCP/IP.

Sterowniki S7-mEC RTX opracowano z myślą o aplikacjach wymagających realizacji złożonych zadań, związanych na przykład z zaawansowaną prezentacją wyników na panelach HMI. W takich przypadkach konieczne jest zainstalowanie w sterowniku pakietu WinCC flexible Runtime.

 Dokumentacja techniczna do S7-mEC (ENG 1,16 MB)

S7-mec_small_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy