Automatyka.eu

SIMATIC S7 w PC – nowa wersja pakietu WinAC RTX 2008

Siemens | Wtorek, 21 październik 2008r.

Firma Siemens wprowadziła do sprzedaży nową wersję programowego emulatora sterowników z rodziny S7 - pakietu SIMATIC WinAC RTX 2008.

Winac_2008_rtx_small_preview
Jest on przeznaczony do stosowania wszędzie tam, gdzie system sterowania musi pracować w reżimie czasu rzeczywistego, realizować zaawansowane zadania graficzne w HMI i jednocześnie obrabiać duże pakiety danych.

SIMATIC WinAC RTX 2008 jest przystosowany do pracy na komputerach z Windows XP w wersjach Professional i Embedded, dzięki czemu można go stosować na komputerach przemysłowych z rodziny SIMATIC Industrial PC, a także komputerach PC z serii SIMATIC Microbox PC 427B i panelach HMI z wbudowanymi komputerami PC (jak PC 477B).

Oprogramowanie SIMATIC WinAC RTX 2008 zapewnia automatyczne przechowywanie zadanych przez programistę danych w pamięci nieulotnej komputera, do czego służą specjalne funkcje systemowe (SFC82…84). Bezpieczeństwo danych nieulotnych zwiększa możliwość monitorowania stanu zasilania za pomocą systemu diagnostycznego zewnętrznego zasilacza UPS. Każdorazowo podczas kończenia działania, pakiet SIMATIC WinAC RTX 2008 samoczynnie zapisuje dane zadeklarowane jako nieulotne na dysku komputera. Mogą być one automatycznie odzyskiwane po ponownym uruchomieniu systemu.

Jeżeli komputer, na którym uruchomiono SIMATIC WinAC RTX 2008, nie został wyposażony w pamięć nieulotną, można zastosować kartę rozszerzającą WinAC NV128 udostępniającą użytkownikowi 128 kB takiej pamięci.

Pakiet SIMATIC WinAC RTX 2008 umożliwia obsługę portów I/O za pomocą protokołu PROFINET, co wymaga wyposażenia komputera w kartę Ethernet lub procesory komunikacyjne w postaci kart zgodnych ze standardami: PCI (CP1616) lub PC-104 (CP 1604). Komunikacja z peryferiami jest możliwa także za pomocą protokołów TCP oraz UDP, swobodną wymianę danych umożliwia także zaimplementowana w bibliotekach obsługa bloków TSEND/­TRECV dla wszystkich sterowników SIMATIC S7 CPU.

Obsługa portów I/O jest możliwa także za pośrednictwem protokołu PROFIBUS DP z prędkością do 12 Mb/s, pod warunkiem wyposażenia komputera w procesory komunikacyjne (CP 5611 A2 lub CP 5613 A2). Pakiet SIMATIC WinAC RTX 2008 może obsłużyć do 4 takich interfejsów z dołączonymi maksymalnie 500 urządzeniami slave.
Atutem pakietu SIMATIC WinAC RTX 2008 jest możliwość zapewnienia izochronicznego trybu obsługi zadań, dzięki czemu procedury wymagające przestrzegania ostrych reżimów czasowych – jak na przykład regulacja w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego - są wykonywane poprawnie i niezależnie od innych zadań.

 Dokumentacja techniczna do WinAC 2008 RTX (ENG 8,98 MB)

Winac_2008_rtx_small_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy