Automatyka.eu

Eksperci dyskutują o trendach w automatyce podczas Europejskiego Forum Tworzyw Sztucznych 2008

ABB | Środa, 22 październik 2008r.

Dywizja Robotyki ABB będzie gospodarzem Europejskiego Forum Tworzyw Sztucznych w hiszpańskiej Barcelonie.

4x1400-mig-welding_preview

Tagi:


Wydarzenie odbywające się w dniach 20-21 października br. w barcelońskim Hotelu Front Maritim, umożliwi użytkownikom końcowym przemysłu tworzyw sztucznych, jak również dostawcom i integratorom, podzielenie się nowymi ideami, a także zasięgnięcie informacji o trendach zastosowania automatyki w tejże branży. Dywizja Robotyki ABB będzie gospodarzem Europejskiego Forum Tworzyw Sztucznych, które odbędzie się w Barcelonie, w Hiszpanii. Wydarzenie odbywające się w dniach 20-21 października br. w barcelońskim Hotelu Front Maritim, umożliwi użytkownikom końcowym przemysłu tworzyw sztucznych, jak również dostawcom i integratorom, podzielenie się nowymi ideami, a także zasięgnięcie informacji o trendach zastosowania automatyki w tejże branży.

Forum zgromadzi producentów materiałów, konstruktorów maszyn, integratorów systemów i użytkowników robotów. Wszyscy będę mogli podzielić się doświadczeniami, umocnić i pogłębić relacje, a także nawiązać kontakty otwierające szansę na nowe możliwości biznesowe. Przez dwa dni uczestnicy forum będą analizować i dyskutować szeroki zakres aplikacji związanych z tworzywami sztucznymi obejmujących techniki kompozytowe, poprawę efektywności w tworzeniu form, automatykę montażu, modułową oraz automatykę malowania.

Pierwszy dzień zostanie w całości poświęcony prezentacjom wygłaszanym przez ekspertów branży tworzyw sztucznych, takich jak Josep Ros, menedżer Segmentu Przemysłowego firmy Dupont w Hiszpanii; doktor Steven Hancock i profesor Jan-Anders Manson ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii; oraz Mitsumasa Kato, dyrektor zarządzający japońskiej firmy Toyo.

Tematyka pierwszego seminarium skoncentruje się na trendach w kompozytach dla aplikacji mających szerokie zastosowanie w branżach samochodowych i innych, a także przyszłości tworzyw sztucznych zastępujących metale. Prezentacje podkreślą istniejące trendy w materiałach kompozytowych, technologiach przetwarzania i automatyce, która umożliwia tworzenie zaawansowanych metod projektowania produktów z materiałów kompozytowych, które mogą być wykorzystywane w produkcji wielkoseryjnej.

Kolejne prezentacje zaplanowane na pierwszy dzień odkryją wyzwania stojące przed europejskimi formierzami, a także kwestię, jak automatyka może wesprzeć zmniejszenie zużycia energii i pomóc użytkownikom w osiągnięciu stabilnego procesu oferując lepszy czas cyklu i jakość produktu. Prezentacjom towarzyszyć będzie wystawa, dająca możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami i udziału w dyskusjach panelowych, których tematem będzie kwestia podniesienia konkurencyjności przemysłów gumowego i tworzyw sztucznych w Europie dzięki wykorzystaniu automatyki.

W ramach drugiego dnia ABB-owskiego Europejskiego Forum Tworzyw Sztucznych uczestnicy odwiedzą linię malowania i wytwarzania form w firmie Plastal Spain SA, a także Centrum Technologii Tworzyw Sztucznych ASCAMM. Dzień zakończy wizyta na Equiplast, kluczowej w krajach iberyjskich wystawie tworzyw sztucznych, gdzie ABB będzie prezentować swoją najnowszą technologię (stoisko C366 w hali numer 6).

Anna Liberg, menedżer segmentu Robotyki dla Przemysłu Tworzyw Sztucznych w ABB, mówi o zbliżającym się forum: “ABB-owskie Forum Tworzyw Sztucznych 2008 będzie stanowić przegląd trendów tej branży przemysłu i podkreśli istniejące możliwości automatyzacji technologii w sektorze tworzyw sztucznych. Uczestnicy uzyskają wgląd w obecnie dostępne technologie, jak również w te możliwe do zastosowania w przyszłości.”

***
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 115 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

ROBOTYKA W ABB
ABB jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych – dostarczając również oprogramowanie, urządzenia peryferyjne, cele do produkcji form i serwis dla takich procesów, jak spawanie, przenoszenie/ podawanie, montaż, malowanie i wykańczanie, podnoszenie, pakowanie, paletyzacja i obsługa maszyn. Kluczowymi rynkami, na które trafiają roboty produkcji ABB są: rynek motorowy, tworzyw sztucznych, obróbki metali, odlewniczy, elektroniczny, farmaceutyczny i spożywczy. Silna koncentracja na rozwiązaniach pomaga producentom w poprawie produktywności, jakości produktu i bezpieczeństwie pracowników. ABB zainstalowała do tej pory ponad 160 000 robotów na całym świecie.
4x1400-mig-welding_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy