Automatyka.eu

ABB głównym sponsorem Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka 2008

ABB | Poniedziałek, 27 październik 2008r.

W dniach 16-19 października 2008 roku po raz dziesiąty odbyły się Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka.

Odme_preview

Tagi:


Jubileuszowa edycja miała miejsce w Radomiu, a głównym sponsorem była firma ABB, która dla zwycięskiej uczelni w konkurencji „Ligi Elektryków” ufundowała nagrodę w postaci silnika elektrycznego z napędem.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło około 130 studentów z 20 wyższych uczelni technicznych z Polski oraz dwie reprezentacje uczelni z Niemiec i Austrii. Organizatorem zjazdu był Oddział Radomski Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy silnym wsparciu i zaangażowaniu Politechniki Radomskiej.

Inauguracja tegorocznego ODME odbyła się w Auli Głównej Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego przy ulicy Chrobrego 31. Po południu odbyło się seminarium "Oszczędność energii elektrycznej- energia odnawialna", podczas którego dr inż. Jan Bamberski z Centrum Badawczego ABB w Krakowie wygłosił referat „Oszczędność układu napędowego z przemiennikiem częstotliwości”.

Kolejne dwa dni poświęcone zostały na szereg imprez. Odbyło się spotkanie uczestników z J.M. Rektorem Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego prof. dr hab. inż. Mirosławem Luftem. Zorganizowano szereg konkurencji w ramach „Ligi Elektryków”, ponadto studenci mieli możliwość spotkania się z potencjalnymi pracodawcami i sponsorami ODME.

Konkurs ABB polegał na doborze silnika i falownika do zaproponowanego wentylatora oraz obliczeniu rocznych oszczędności energii elektrycznej i emisji CO2 do środowiska. Zwycięzcą konkursu został zespół studentów Akademiii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, który najlepiej i najszybciej wykonał zadanie.

Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka po raz kolejny pokazały, że warto wspierać tego typu inicjatywy, które są doskonałym miejscem na kontakt z najaktywniejszymi studentami uczelni technicznych w Polsce. Tym bardziej, że wkrótce wejdą oni na rynek pracy stając się pracownikami, klientami lub partnerami handlowymi firm energetycznych. 

Odme_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy