Automatyka.eu

Przyjazny Robot na pikniku

Astor | Poniedziałek, 27 październik 2008r.

Przedstawiciele Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej z robotem Kawasaki dostarczonym przez firmę ASTOR byli gośćmi Pikniku Industrialnego w Stalowej Woli.

Dscf4515_preview

Do przedsięwzięcia zorganizowanego w ostatni wrześniowy weekend zaproszono kilkanaście szkół i uczelni technicznych oraz zakładów pracy. Formuła imprezy łącząca wiedzę o nowych technologiach z rozrywką i zabawą przyciągnęła całe rodziny. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne stoisko Politechniki Krakowskiej i firmy ASTOR. Pracownicy Politechniki zachęcali do wyboru studiów na Wydziale Mechanicznym PK, m.in. na kierunku - Automatyka i Robotyka. Prezentowali: prototyp małego pojazdu miejskiego, lekki pojazd terenowy z napędem hydrostatycznym "WILD CAR", poduszkowiec – koncepcję pojazdu szynowego poruszającego się na poduszce powietrznej.

Niewątpliwą atrakcją był robot przemysłowy Kawasaki, który serwował odwiedzającym czekoladki. Odwiedzający mogli dowiedzieć się do jakich zadań wykorzystywane są roboty przemysłowe, jak są zbudowane. Najmłodsi, którzy tradycyjnie są najbardziej dociekliwi mogli nawet sterować robotem. „Chętnie wspieramy inicjatywy, które oswajają Polaków z nowoczesnymi rozwiązaniami 
z zakresu automatyki i robotyki. Jak widać roboty Kawasaki są tak przyjazne i proste, że nawet dzieci potrafią nimi sterować” - komentuje z uśmiechem Wojciech Kmiecik Dyrektor Marketingu i PR ASTOR.

Udział w pikniku wpisuje się w trwającą kampanię informacyjną „Przyjazna Robotyka – Kawasaki”. Warto wspomnieć o wieloletniej współpracy firmy ASTOR z krakowską uczelnią 
w ramach której podejmowane są wspólne przedsięwzięcia jak ostatnia Małopolska Noc Naukowców w Krakowie.

***
Roboty Kawasaki
Najmniejszy robot Kawasaki dostępny w ofercie firmy ASTOR ma udźwig 3 kg, a sam waży 20 kg, największy ma udźwig 500 kg i waży 2500 kg. Roboty Kawasaki można stosować do spawania, zgrzewania, przenoszenia, klejenia, malowania, paletyzacji lub w zastosowaniach "clean room", czyli w pomieszczeniach o kontrolowanych parametrach środowiskowych. 


ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Dscf4515_small Dscf4497_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy