Automatyka.eu

"Zmierz się z Kawasaki", stań w szranki z robotem!

Astor | Wtorek, 28 październik 2008r.

Rusza pierwsza gra online dla przedsiębiorców i nie tylko.

Graekran_preview

„Zmierz się z Kawasaki” to pierwsza na rynku gra online, w której gracz próbuje pokonać robota Kawasaki w jego naturalnym środowisku - hali produkcyjnej.

Zadanie jakie ma przed sobą uczestnik to przenoszenie paczki na paletę i pilnowanie aby nie zablokowała się choćby jedna z taśm. Swoim robotem sterujesz za pomocą myszki. Uczestnicy gry mają do przejścia 3 etapy.

Pomysłodawcą nowatorskiej gry jest ASTOR – dystrybutor japońskich robotów, który w niekonwencjonalny sposób chce zachęcić firmy do sięgania po roboty przemysłowe oraz pokazać jakie korzyści może przynieść firmie robotyzacja produkcji.

„Pomysł gry powstał w ramach przygotowań do kampanii robotów - Kawasaki Przyjazna Robotyka. Naszym celem jest upowszechnienie robotów w firmach produkcyjnych. Gra ma pokazać w prosty i przyjazny sposób jedno z zastosowań robotów – paletyzację opakowań z gotowymi produktami.” – mówi Wojciech Kmiecik, Dyrektor ds. Marketingu i PR w firmie ASTOR.


Najlepsi gracze otrzymają markowe kubki "Kawasaki Przyjazna Robotyka".


Życzymy szybkich ruchów i wysokich wyników! 


Szczegóły dotyczące gry na: www.astor.com.pl/robotyka/gra

***
Dlaczego roboty?
 Zastąpienie ludzkiej pracy zautomatyzowaną produkcją znacznie poprawia jakość, szybkość i precyzję wykonywanych działań. Obecnie roboty Kawasaki potrafią z dokładnością do 0,15 mm przy pełnej prędkości przenosić ciężary o masie 500 kg. Przewaga robotów Kawasaki nad urządzeniami dedykowanymi (np. paletyzatorami) przejawia się  przede wszystkim w ich elastyczności: jeden robot jest w stanie paletyzować różne produkty, obsługując jednocześnie wiele linii produkcyjnych.
Zalety robotów w stosunku do pracy człowieka to przede wszystkim: większa wydajność i elastyczność produkcji, a także mniejsze koszty – w porównaniu z kosztami pracy ludzkiej oraz minimalizacja zagrożenia dla zdrowia pracowników. Roboty wyróżniają się ogromną precyzją wykonywanych operacji oraz realizacją prac niemożliwych do wykonywania przez człowieka.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów 
sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. 
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
Graekran_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy