Automatyka.eu

Nowy czujnik wizyjny Checker 252

COGNEX | Poniedziałek, 03 listopad 2008r.

W listopadzie tego roku firma Cognex - światowy lider technologii wizyjnych - zaprezentowała nową wersję czujnika wizyjnego Checker 252.

Checker-252_preview

Checker zaliczany do kategorii czujnikow wizyjnych potrafi rozpoznać wzór obrazu analizując wiele szczegółów obrazu jednocześnie. Czujniki wykrywają elementy poprzez wyszukiwanie ich charakterystycznych cech, potrafią ponadto śledzić obiekty ustawione nierówno na taśmie.

Czujniki nie wymagają dodatkowego oświetlenia, będącego zawsze kluczowym problemem spotykanym w stosowaniu technologii wizyjnych. Checker jest niezwykle prosty w instalacji i użytkowaniu. Nawet początkujący użytkownik jest w stanie uruchomić urządzenie w kilka minut. Nie potrzeba do tego celu komputera - można użyć panelu operatorskiego SensorView350 dostarczanego osobno. Wystarczy w polu widzenia Checkera wskazać obiekt i zaznaczyć jego cechy charakterystyczne.

Nowy Checker 252 dzięki zastosowaniu wirtualnej suwmiarki potrafi szybko i bezbłędnie zaakceptować lub odrzucić badany obiekt, dzięki czemu można łatwo weryfikować wymiary części ze słabym kontrastem brzegów i bez konieczności stosowania kosztownych urządzeń pomiarowych. Cały proces odbywa się automatycznie i sprowadza się do wskazania brzegów badanego elementu.

Checker-252-screen_small Checker-252_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy