Automatyka.eu

Nowa generacja zasilaczy SITOP

Siemens | Środa, 12 listopad 2008r.

Firma Siemens wprowadziła do sprzedaży zasilacze nowej generacji z rodziny SITOP, przystosowane do pracy w systemach wymagających podtrzymania napięcia wyjściowego po zaniku napięcia sieciowego.

Sitop_small_preview
Zasilacze UPS500S mogą być stosowane do zasilania sterowników PLC i innych urządzeń wchodzących w skład systemu automatyki SIMATIC, komputerów przemysłowych, na przykład z serii SIMATIC PC Microbox, a także innych urządzeń przystosowanych do zasilania napięciem 24V DC.

Nowością w zasilaczach UPS500S jest zastąpienie akumulatorów kwasowych, wymagających okresowej obsługi, baterią nowoczesnych kondensatorów o dużej pojemności. W odróżnieniu od klasycznych akumulatorów, bateria kondensatorów nie wymaga częstej obsługi, nie jest narażona na szybką degradację parametrów w temperaturze otoczenia powyżej +40oC i wynikającą z tego koniecznością wymiany, a ich eksploatacja nie wiąże się z ryzykiem uwolnienia kwaśnych oparów lub gazów. Także czas ładowania baterii kondensatorów jest znacznie krótszy niż akumulatorów, a ich parametry pozwalają na bezpieczne stosowanie w temperaturach otoczenia do +60oC, przy czym trwały spadek pojemności nie przekracza 20% w przeciągu 8 lat eksploatacji w temperaturze otoczenia nie przekraczającej +50oC.

Zasilacze UPS500S są dostarczane w obudowach o szerokości 120 mm, w których zintegrowano baterie kondensatorów gromadzących energię o wartości 2,5 lub 5 kWs, co pozwala na kilkuminutowe podtrzymanie napięcia wyjściowego 24V DC przy obciążeniu prądem o natężeniu 15 A. Pożądany czas podtrzymania jest ustawiany za pomocą przełączników DIP, a maksymalny czas podtrzymania napięcia wyjściowego można wydłużyć za pomocą dodatkowych modułów wyposażonych w kondensatory mogące zgromadzić energię równą 5 kWs. Producent przewiduje możliwość zastosowania do trzech dodatkowych modułów tego typu, co pozwala na elastyczne dostosowanie czasu podtrzymania do wymagań aplikacji.
Standardowym wyposażeniem zasilaczy UPS500S jest interfejs USB oraz wyjście przekaźnikowe służące do sygnalizacji wybranych stanów pracy (statusu). Na stronie www.siemens.com/sitop jest dostępne oprogramowanie umożliwiające obsługę zasilaczy z poziomu komputera PC, działające z systemami Windows 2000, XP oraz Vista.

Obudowy zasilaczy UPS500S mają stopień ochrony IP20 i są przystosowane do montażu na szynach DIN. Planowane jest wdrożenie do produkcji zasilaczy w obudowach o stopniu ochrony IP65.

Sitop_small_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy