Automatyka.eu

Mobilne sterowanie i wizualizacja w 10-calowym formacie

Siemens | Środa, 12 listopad 2008r.

Siemens wprowadza nowy Mobile Panel 277.

Mobile_panel_277-10_small_preview
Nowoczesne aplikacje stawiają coraz większe wymagania urządzeniom stosowanym w systemach automatyki. Dotyczy to także coraz powszechniej stosowanych graficznych paneli HMI, których najnowsze wersje – zarówno pod względem wyposażenia, wyglądu jak i możliwości - zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Nowy produkt działu Automatyki Przemysłowej firmy Siemens - SIMATIC Mobile Panel 277 – wyposażono w kolorowy ekran dotykowy o wymiarach 600x800 pikseli i przekątnej 10,4 cala. Pozwala on na efektowne, graficzne przedstawianie procesów technologicznych realizowanych w dużych zakładach przemysłowych. Rodzina paneli 270 składa się z urządzeń dostarczanych w obudowach o wysokim stopniu ochrony (IP65). Są one standardowo wyposażane w ekran dotykowy oraz przyciski: zatrzymywania i zezwalania. Dostępny z zewnątrz interfejs USB pozwala na szybki transfer danych do panelu oraz wykonywanie backupów danych. Panele 277 wyposażono także w pióro dotykowe, umożliwiające precyzyjne wskazywanie wyświetlanych detali, mocowane w stabilnym uchwycie znajdującym się z tyłu obudowy.

Aplikacje dla nowych paneli można przygotować za pomocą oprogramowania SIMATIC WinCC flexible 2008. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego, takie jak kable i skrzynki połączeniowe, są identyczne ze stosowanymi w panelach mobilnych oferowanych do tej pory, co ułatwia stosowanie nowych paneli w systemach automatyki starszych generacji.

Mobile_panel_277-10_small_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy