Automatyka.eu

Czujnik detekcji wody i jej roztworów

TURCK | Poniedziałek, 17 listopad 2008r.

Nowy czujnik QS30H2O firmy Banner Engineering prowadzi detekcję obecności roztworów wodnych wewnątrz pojemników w pełni lub połowicznie transparentnych i niektórych nieprzezroczystych.

Ic1417b_preview

Nowy czujnik fotoelektryczny firmy Banner Engineering wykrywa obecność lub brak wody w przezroczystych lub półprzezroczystych pojemnikach szklanych i z tworzywa sztucznego. Wersja o wiązce świetlnej wysokiej mocy potrafi również wykrywać ciecze będące roztworami wody w różnych pojemnikach z kolorowego szkła lub nieprzezroczystego tworzywa sztucznego.

Czujniki QS30H2O zapewniają pewną kontrolę procesu butelkowania/napełniania wodą lub jej roztworami. Urządzenie przeznaczone jest głównie do aplikacji w przemyśle spożywczym, napojowym, farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Szczególnym zastosowaniem może być również aplikacje kontroli dystrybucji płynu przez dysze w celu zapewnienia właściwego działania systemów zraszających w procesach mycia, chłodzenia, klejenia opakowań, itp. Wykonania o standardowej mocy wiązki świetlnej doskonale sprawdzają się przy kontroli przezroczystych pojemników (np. detekcja czystej wody w transparentnych butelkach). Potrafią one także wykrywać obecność warstwy wody na zewnętrznej powierzchni. Do aplikacji, gdzie występują półprzezroczyste lub nieprzezroczyste pojemniki zalecane są wykonania o wysokiej mocy wiązki świetlnej.

Czujniki QS30H2O charakteryzują się szybkim 1ms czasem odpowiedzi, co pozwala na ich instalację i bez problemową pracę na liniach produkcyjnych o dużej prędkości. Dzięki wysokiej mocy podczerwonej wiązki świetlnej czujnik jest niewrażliwy na kurz i inne zanieczyszczenia, które mogą pojawić się w powietrzu. Dodatkowe akcesoria, w postaci przesłon montowanych na urządzeniu, umożliwiają zawężenie wiązki świetlnej, w celu podniesienia precyzji detekcji poziomu cieczy.

Uniwersalna obudowa serii WORLD-BEAM® umożliwia różne sposoby montażu i zajmuje niewiele przestrzeni montażowej. Wysoki stopień ochrony IP67 pozwala na instalację i pracę czujnika w trudnych warunkach przemysłowych. Zastosowane w czujniku zaawansowane technologicznie obwody elektroniczne odporne są na uszkodzenia mechaniczne i wibracje, jak również posiadają doskonałą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne i interferencje radiowe.
W standardowych modelach dostępne są wyjścia dyskretne, natomiast wykonania zaawansowane wyposażone są w wyjścia analogowe oraz funkcję nauki zdalnej TEACH.

Firma Banner Engineering – reprezentowana w Polsce przez firmę TURCK - jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, oświetleń sygnalizacyjnych, systemów do ochrony osób i maszyn oraz precyzyjnych urządzeń pomiarowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na ziemi.

Ic1417d_small Ic1417c_small Ic1417b_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy