Automatyka.eu

Zbliżeniowy czujnik indukcyjny w innowacyjnej obudowie – seria QV40

TURCK | Poniedziałek, 17 listopad 2008r.

Innowacyjna prostopadłościenna obudowa 40mm czujnika serii QV40 otwiera nowe możliwości do szybkiego i wolnego montażu.

Qv40_rdax_170x181_preview
Największą zaletą czujnika jest łatwy sposób osadzenia i wyciągnięcia czujnika z uchwytu montażowego poprzez ściśnięcie szczęki mocującej. Czynność ta spowoduje odblokowanie zatrzasków i umożliwi wyjęcia czujnika oraz natychmiastowe umieszczenie innego czujnika w uchwycie montażowym. Kolejną ważną zaletą jest możliwość 5 kierunkowego ustawienia czoła detekcji bez konieczności używania narzędzi a sam czujnik pomimo swej dużej elastyczności montażowej pozostał równie bezpieczny i niezawodny charakteryzując się stopniem ochrony IP68.
Seria QV40 została wyprodukowana w oparciu o technologię uprox® co nadaje jej wiele dodatkowych korzyści technicznych takich jak:
  • Najdłuższy zasięg detekcji w swej klasie.
  • Współczynnik korekcji równy 1 (FACTOR 1).
  • Wysoka odporność na pole elektromagnetyczne.
Czujnik występuje w dwóch wykonaniach: powierzchniowym oraz niepowierzchniowy. Niepowierzchniowe wykonanie charakteryzuje zasięg detekcji do 50mm natomiast wykonanie powierzchniowe do 20mm co stanowi najdłuższe zasięgi z pośród czujników wcześniejszych serii.

Zastosowanie czujników serii QV40 gwarantuje dużą oszczędność czasu i kosztów związanych z montażem oraz magazynowaniem części i uchwytów do montażu czujnika.

Qv40_rdax_170x181_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy