Automatyka.eu

Łatwość zapewnienia bezpieczeństwa elektrycznego - kontrolery monitorujące PMDsigma wyręczają użytkownika

Pilz | Środa, 26 listopad 2008r.

Nowa generacja elektronicznych urządzeń monitorujących PMDsigma firmy Pilz monitoruje napięcie, natężenie, temperaturę i kolejność faz.

F-pmd_preview
Nowością w PMDsigma jest możliwość prostego ustawiania wartości za pomocą pokrętła i zapisywania na karcie mikroprocesorowej. Dzięki temu można w elastyczny sposób zbierać dane o wielu urządzeniach. Wyświetlacz tekstowy upraszcza wprowadzanie parametrów, zapewniając równocześnie komfortowe możliwości diagnozowania. Pierwsze urządzenie serii PMDsigma monitoruje moc czynną. W ten sposób tworzy system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznych stanach urządzenia, chociaż nie wymaga stosowania dodatkowych czujników.

Niewielkie urządzenie PMD s10 umożliwia na podstawie mocy czynnej zbieranie danych o obciążeniu silnika. Nadzoruje progi włączania i wskazuje równocześnie analogową wartość napięcia lub prądu, które są proporcjonalne do mocy czynnej. Umożliwia to monitorowanie progów niedociążenia lub przeciążenia za pośrednictwem sygnału analogowego (PLC) lub wbudowanego przekaźnika.

Łatwe monitorowanie mocy czynnej
Silniki o mocy rzędu maks. 11 KW można monitorować bezpośrednio, w przypadku większych silników niezbędny jest przekładnik prądowy. Możliwy jest zakres napięć silników do 550 V. PMD s10 może przetwarzać częstotliwości od 0 Hz do 1000 Hz. Jest on dzięki temu bardzo elastyczny i nadaje się zarówno do silników prądu stałego i przemiennego, jak i do napędów z regulacją częstotliwości. Umożliwia pomijanie fazy rozruchu silnika oraz krótkich wahnięć mocy, dzięki czemu na urządzenie nie mają wpływu wysokie prądy rozruchowe.
Występujące w trakcie eksploatacji wartości maksymalne można zapisywać i prezentować na wyświetlaczu. Podczas bieżącej eksploatacji urządzenie wskazuje aktualne wartości w rodzaju chwilowego poboru mocy. Zintegrowany licznik roboczogodzin oraz cykli załączania zapewnia możliwość profilaktycznej konserwacji, skracając w ten sposób czas napraw i przestojów.

Ekonomiczny system wczesnego ostrzegania
Za pomocą PMD s10 użytkownik może stworzyć bez dodatkowych czujników system wczesnego ostrzegania o niepokojących stanach urządzenia. Zużycie elementów mechanicznych, np. łożysk, lub też zatkanie filtra można stwierdzić, zanim jeszcze dojdzie do awarii. W ten sposób można zapobiec drogim uszkodzeniom mechanicznym, przestojom oraz zagrożeniom dla ludzi. Istnieje wiele różnorodnych przykładów zastosowania PMDsigma do monitorowania mocy czynnej: regulacja docisku szczotek w myjniach, monitorowanie narzędzi i przenośników taśmowych pod względem zużycia oraz - w tych ostatnich - również zablokowania, a także kontrola sit i wentylatorów pod względem zabrudzenia.

F-pmd_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy