Automatyka.eu

Konkurs ASTOR na najlepszą pracę dyplomową Edycja 2008 rozstrzygnięta!

Astor | Poniedziałek, 01 grudzień 2008r.

W ramach działań wspierających edukację, firma ASTOR ogłasza co roku konkurs na najlepszą pracę dyplomową wykonaną w oparciu o oferowane przez firmę produkty.

Pb282274_preview

Właśnie poznaliśmy kolejnych laureatów konkursu oraz nagrodzone prace. Uroczyste wręczenie nagród, na które zostali zaproszeni laureaci oraz ich promotorzy, odbyło się w siedzibie firmy ASTOR w Krakowie 28 listopada 2008r.

Firma ASTOR Sp. z o.o. jest dystrybutorem automatyki, systemów sterowania, oprogramowania, przemysłowych urządzeń transmisji danych oraz robotów przemysłowych Kawasaki.
Tematyka prac zakwalifikowanych do konkursu mogła więc być związana m.in. z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją pracy procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych, stanowiskami zrobotyzowanymi.


Nadesłane prace, jury złożone z pracowników firmy ASTOR w składzie: Wojciech Pawełczyk (przewodniczący), Jakub Stec oraz Paweł Podsiadło, oceniło następująco:

  • 1 miejsce i nagrodę w postaci płatnego stażu w firmie ASTOR otrzymał Andrzej Niechciał z Politechniki Poznańskiej za pracę „Konstrukcja urządzenia pozycjonującego dla robota o 3 stopniach swobody”.
  • 2 miejsce zdobył Łukasz Banaś z Politechniki Krakowskiej za pracę „Integracja informacji w rozproszonych systemach sterowania produkcją”.

Wyróżniona została także praca Jarosława Hojny z Uniwersytetu Rolniczego „System InTouch w projektowaniu systemu sterowania aparatu udojowego”.

Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: innowacyjność, poziom technicznego wykonania pracy, możliwość wdrożenia rozwiązania w praktyce, złożoność opisywanego zagadnienia, ilość produktów z oferty ASTOR wykorzystanych w pracy, poziom integracji poszczególnych elementów systemu oraz stopień wykorzystania zaawansowanych funkcji produktów.

Uzasadniając werdykt przewodniczący jury, Wojciech Pawełczyk z ASTORA, zaznacza, że „zwycięska praca to logiczne połączenie podbudowy teoretycznej z praktycznym wykonaniem, a  sam pomysł urządzenia już dziś ma poważne szanse zaistnienia w przemyśle”.

Po raz pierwszy konkurs zorganizowano w 1998 roku i od tamtej pory cieszy się zainteresowaniem studentów kierunków technicznych. Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu są obecni pracownicy firmy ASTOR.
Tegoroczny konkurs po raz ostatni odbył się według starych zasad. W nowej edycji organizator zapowiada zmiany. Najistotniejszą z nich będzie zmiana nagród na pieniężne - za najlepszą pracę przewidywana jest nagroda główna 5 000 złotych.

ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację. Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998, co roku ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. 
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

 

Pb282274_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy