Automatyka.eu

System Apriso w zgodzie SAP NetWeaver

Apriso | Wtorek, 02 grudzień 2008r.

Centrum Integracji i Certyfikacji SAP (ICC) przyznał firmie Apriso certyfikat, potwierdzający pełną integrację systemu FlexNet klasy MES z platformą SAP NetWeaver® Exchange Infrastructure.

Apriso_preview

Tagi:


- To kolejny certyfikat potwierdzający współpracę obu rozwiązań – mówi Dariusz Kudzia, prezes Apriso.

Rozwiązania Apriso i SAP od lat świetnie się uzupełniają. W ostatnim czasie system FlexNet wdrożyliśmy m.in. w Amice Wronki, augustowskim British American Tobacco, Amcor Pet czy Saint Gobain Sekurit, gdzie jednocześnie pracuje system SAP. Ze swej definicji oba systemy pełnią jednak odmienne role – dodaje Dariusz Kudzia.

FlexNet, który należy do klasy Manufacturing Execution System, odpowiada za zarządzanie i harmonogramowanie w czasie rzeczywistym produkcji oraz całego łańcucha dostaw zgodnie z filozofią Lean i Just-in-Sequence.

W odróżnieniu od systemów ERP, przeznaczonych głównie do planowania, FlexNet schodzi na poziom pojedynczej maszyny i pracownika, kontrolując wszystkie operacja w odstępie kilku minut. Dzięki temu przepływ informacji między pracownikami, a menedżerami jest pełny i prowadzony automatycznie w czasie rzeczywistym.

- Pozwala to na bieżącą kontrolę nie tylko jakości i wydajności, ale też na raportowanie rzeczywistego zużycia komponentów oraz rejestrowanie pełnej „genealogii” produktów, czyli historii powstania gotowego produktu, łącznie z weryfikacją dostawcy każdego komponentu – dodaje Michał Piątkowski, project manager Apriso.  

Ze względu na inną architekturę systemy klasy ERP nie dają takich możliwości. - Dane między ERP, a automatyką na poziomie hali produkcyjnej muszą być wprowadzane ręcznie. Nieraz pochłania to 20-30 proc. dziennego czasu pracy, a w okresie intensywnych kampanii marketingowych jeszcze więcej – wyjaśnia Dariusz Kudzia.

Mimo to, luka informacyjna między ERP, a tym co dzieje się na liniach produkcyjnych i w obrębie całego łańcucha dostaw jest wciąż bardzo duża – mówi Dariusz Kudzia. Jak wynika z badań Aberdeen Group, ponad 50 proc. firm, choć wdrożyło system ERP, dalej nie wie, co dzieje się na hali produkcyjnej.

FlexNet idealnie wypełnia tę lukę – mówi Michał Piątkowski. Do przepływu danych między automatyką a SAP (jak i innymi systemami klasy ERP) FlexNet wykorzystuje wiadomości oparte na standardowych protokołach komunikacji (np. web services, XML, OPC).  

Takie rozwiązanie niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Firma na bieżąco śledzi procesy w obszarze produkcji i logistyki. Nie musi też dokonywać kosztownych modyfikacji w aplikacjach (np. w odpowiedzi na zmieniające się warunki biznesowe), ponieważ FlexNet oparty jest na architekturze SOA.

Podobnie pracuje SAP NetWeaver® Exchange Infrastructure. Platforma zorientowana jest na procesy i odpowiada za integrację aplikacji SAP z zewnętrznymi systemami, w tym z systemem FlexNet. – Certyfikat, który przyznał nam ostatnio SAP ICC, potwierdza, że współpraca ta jest płynna i wysokiej jakości – dodaje Dariusz Kudzia.

***
Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Wówczas w Krakowie powstał dział wdrożeniowy oraz centrum wsparcia wsparcia technicznego na Europ i Azję. Opracowany przez Apriso system FlexNet zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią Zean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl

Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy