Automatyka.eu

Nowe kompaktowe moduły I/O z interfejsem sieciowym Profinet

Siemens | Piątek, 05 grudzień 2008r.

Firma Siemens wprowadziła do produkcji uniwersalne moduły I/O przeznaczone do stosowania w rozproszonych systemach sterowania, komunikujące się z otoczeniem za pomocą sieci Profinet.

Et200eco_small_preview
Dzięki zastosowaniu obudów o stopniu ochrony IP65/67 nowe moduły mogą być stosowane w wymagających środowiskowo aplikacjach przemysłowych.

Nowe moduły I/O wprowadzone do produkcji przez firmę Siemens noszą nazwę SIMATIC ET 200eco PN. Wyposażono je w interfejs sieciowy Profinet, dzięki któremu mogą współpracować z innymi urządzeniami tworzącymi system sterowania w dwóch zalecanych topologiach tej sieci: liniowej i gwiaździstej. Urządzenia wyposażono w mechanizmy autodiagnostyczne, pozwalające w wygodny sposób zdalnie sprawdzać zarówno stan modułu jak i pojedynczych wejść lub wyjść.

Moduły są produkowane w kilku wersjach, różniących się między sobą liczbą i kierunkiem linii I/O: dostępne są modele 8- lub 16-liniowe z wyjściami dwustanowymi oraz 8- lub 16-liniowe z wejściami dwustanowymi. Linie wejściowe są przystosowane do pracy w systemach o zasilaniu napięciem 24V DC. Linie wyjściowe – w zależności od wersji modułu – mogą sterować obciążenia 24V DC/1,3A lub 24V DC/0,5A.

Obudowy modułów SIMATIC ET 200eco PN wykonano z odpornego na korozję cynku z elementami wykonanymi z odpornego na udary tworzywa sztucznego. Dzięki uszczelnieniu zapewniają stopień ochrony IP 65/67. Także wszystkie złącza, łącznie z gniazdem sieci Profinet są hermetyczne - typu M12.

Wysoki stopień ochrony obudów modułów I/O i wyposażenie w interfejs sieciowy Profinet pozwalają montować je bezpośrednio na sterowanych maszynach i urządzeniach, dzięki czemu w wielu przypadkach konfiguracja i okablowanie systemu może być tańsze, a także prostsze w wykonaniu i utrzymaniu.

 Dokumentacja techniczna dla ET 200eco Profinet (ENG 1.31 MB)

Et200eco_small_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy