Automatyka.eu

System identyfikacji RFID BLident – nowe możliwości

TURCK | Wtorek, 23 grudzień 2008r.

Firma TURCK rozszerza swój system BLident o możliwość jednoczesnego użycia technologii HF i UHF.

Rfid_preview

Tagi:


Systemy identyfikacji RFID oferują wiele możliwości przy obsłudze procesów logistycznych i produkcyjnych. Im bardziej częstotliwość pracy aplikacji jest dobrana optymalnie, tym wykorzystanie parametrów systemu jest efektywniejsze. Firma TURCK rozszerza właśnie swój system BLident o możliwość jednoczesnego użycia technologii HF i UHF…

Na targach SPS/IPC/Driver w Norymberdze firma TURCK po raz pierwszy przedstawiła nowe głowice czytająco-zapisujące systemu identyfikacji BLident, które mogą wysyłać i odbierać sygnały w zakresie fal UHF pomiędzy 865 a 928 MHz. Mikrofale pozwalają zwiększyć zasięg transmisji nawet do trzech metrów.

Obecnie dostępne głowice pracują z częstotliwością 13,56MHz (pasmo HF) i znakomicie sprawdzają się przy optymalizacji systemów produkcyjnych gdzie odległości (nośnik danych - głowica) rzędu 0,5-1,0 m są w zupełności wystarczające. Możliwość pracy w paśmie UHF w połączeniu ze zdolnością do jednoczesnej obróbki danych z wielu nośników otwiera przed systemem BLident nowe obszary w innych gałęziach przemysłu takich jak logistyka czy zarządzanie łańcuchem dostaw.

Wszystkie typy głowic – bez względu na częstotliwość pracy – mogą być w łatwy sposób integrowane z istniejącymi systemami przemysłowymi przy użyciu stacji BLident. System dopuszcza możliwość równoległej pracy głowic w trybie HF i UHF bez konieczności ich rekonfiguracji.

Modułowość systemu BLident pozwala na łatwą i szybką adaptację istniejących już rozwiązań RFID do nowych wymagań dzięki wykorzystaniu dodatkowych modułów elektronicznych. Obsługa standardowych i najbardziej powszechnych protokołów sieciowych takich jak Profibus-DP, DeviceNet, CANOpen czy Ethernet sprawia, że system szybko wtapia się w istniejące już struktury przemysłowe.

Rfid_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy