Automatyka.eu

Wysokie loty napędów ABB

ABB | Poniedziałek, 12 styczeń 2009r.

Potain, wiodący na świecie producent dźwigów wieżowych, wybrał ABB-owskie napędy prądu stałego dla szeregu wysokowydajnych dźwigów, które pracują w jednym z najbardziej wymagających środowisk budowlanych na świecie.

Potain-crane_preview

Tagi:


Zarówno napędy, jak i sama firma ABB spełniły wymagania klienta, których nie był w stanie spełnić żaden inny napęd, ani żaden inny dostawca.
Dysponując 60 modelami dźwigów wieżowych i 100 000 tysiącami jednostek zainstalowanych na całym świecie, Potain posiada dźwigi pracujące w jednych z najtrudniejszych warunków budowlanych, jakie można sobie wyobrazić. Materiały i urządzenia budowlane ważące nawet do 60 ton muszą być podnoszone bardzo ostrożnie, delikatnie i przy efektywnym zużyciu energii elektrycznej.

Dźwigi firmy Potain pracowały na miejscu katastrofy reaktora jądrowego w Czarnobylu na Ukrainie, a także przy budowie zapory Trzech Przełomów w Chinach oraz przy 90-piętrowym kompleksie Nina Tower w Hong Kongu.

Potain jest filią Manitowoc Crane Group, światowego lidera w dostawach urządzeń dźwigowych dla przemysłu budowlanego.

Krytyczny element

Krytycznym elementem wysokowydajnych dźwigów wieżowych jest system napędów, który kontroluje ich pracę i minimalizuje zużycie energii.

Wcześniejszy dostawca napędów prądu stałego dla firmy Potain nie był w stanie spełnić nowych wymagań pracy urządzenia i kryteriów doboru samego dostawcy. Potan zdecydował się na rozwiązanie ABB, nowego wysokowydajnego systemu napędów DCS800.

ABB jest rynkowym i technologicznym liderem w zakresie napędów prądu zmiennego i stałego, z ponad dwukrotnie większym udziałem w rynku w porównaniu do najbliższego konkurenta

Wprowadzony na rynek w 2006 roku, napęd DCS800 został szybko uznany przez niezależnych ekspertów za “dystansujący wszystkich swoich poprzedników prądu stałego” mając większe spektrum mocy I wyjątkowo kompaktową budowę.

Napęd DCS800 stanowi serce pracy dźwigu. Współdziała z taki kluczowymi elementami pracy jak prędkość, hamulec, sterowanie momentem obrotowym i silnikiem. Musi wytrzymywać różne rodzaje obciążeń, takie jak ciężary wiszące, jak również różne napięcia międzyprzewodowe.

Kompaktowe rozmiary i niewielka waga napędu DCS800 oznaczają, że może on być łatwo zainstalowany ręcznie, podczas gdy wcześniej potrzebne było do tego urządzenie będące w stanie podnieść 150 kilogramów, które wykonywało trudne zadanie na wąskim wysięgniku znajdującym się szczycie 100-metrowego dźwigu.

Dla firmy Potain posiadającej klientów na całym świecie ważnym elementem oferty ABB była sieć serwisowa działająca w ponad 60 krajach.

Potain już użytkuje ABB-owskie napędy ACS600 i ACS800 w wielu modelach swoich dźwigów.

Potain-crane_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy