Automatyka.eu

ABB w pełni przejmuje fińską spółkę

ABB | Poniedziałek, 12 styczeń 2009r.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, zdecydował się na zakup wszystkich udziałów fińskiej spółki Ensto Busch-Jaeger Oy od Ensto Oy, będącego podmiotem transakcji.

Logo_ensto_system_preview

Tagi:


ABB posiada 21 procent udziałów w spółce i zdecydowała się na przejęcie 79 procentów udziałów w biznesie, którego właścicielem jest prywatna firma Ensto Group. Kwota transakcji pozostaje niejawna. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2009 roku.

Firma Ensto Busch-Jaeger została stworzona 28 lat temu przez ABB-owską filię Busch-Jaeger Elektro z Niemiec i Ensto Group z Finlandii, by produkować wysokiej jakości okablowanie i materiały instalacyjne takie jak włączniki światła i gniazda dla skandynawskiego rynku budowlanego i mieszkaniowego.

Biznes zatrudnia 120 osób, jest zlokalizowany w Porvoo, w Finlandii i działa na terenie Szwecji i Norwegii. Będzie stanowił część ABB-owksiej dywizji Produktów Automatyki. W roku 2007 Ensto Busch-Jaeger osiągnął obroty około 55 milionów dolarów.

“Ta inwestycja w pełni wpisuje się w naszą strategię poszerzania zakresu rynkowego o przejęcia tworzące wartość”, powiedział Tom Sjoekvist, szef dywizji Produktów Automatyki w ABB. “Bazując na długotrwałych relacjach, ABB ma idealną pozycję do dalszego rozwoju portfolio wysokiej jakości produktów firmy Ensto Busch-Jaeger na rynkach skandynawskich, tak by lepiej pokrywać zapotrzebowanie klientów na produkty i usługi”, dodał Sjoekvist.

Ensto Group jest międzynarodową grupą specjalizującą się w rozwoju, produkcji i sprzedaży systemów elektrycznych. Bardzo istotne jest, że grupa dostarcza rozwiązania zarówno dla dystrybucji energii elektrycznej i aplikacji elektrycznych codziennego użytku. Ensto zatrudnia około 1 500 pracowników w 18 krajach Europy i Azji.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Logo_ensto_system_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy