Automatyka.eu

Scandinavian Tobacco startuje z systemem FlexNet

Apriso | Poniedziałek, 12 styczeń 2009r.

Wdrożenie systemu FlexNet (klasy MES) przeprowadzono w myślenickich zakładach k. Krakowa.

Apriso_preview

Tagi:


Zarząd Scandinavian Tobacco oczekiwał m.in. uproszczenia i poprawy efektywności zadań, wykonywanych dotąd przez pracowników magazynów i produkcji. Projekt trwał siedem miesięcy. Prace powierzono firmie Apriso.

System FlexNet umożliwił ponadto bieżący podgląd zdarzeń produkcyjnych, dzięki czemu już we wczesnym stadium można wykryć nawet najmniejszy błąd lub natychmiast zareagować na niespodziewane zdarzenia. Z biznesowego punktu widzenia daje to ogromne możliwości - mówi Tadeusz Dyduch, project manager Apriso

Scandinavian Tobacco S.A wytwarza ponad 11 mld wyrobów tytoniowych rocznie. Produkcja jest zróżnicowana i dynamiczna. Odbiorcy z Polski i zagranicznych rynków składają zamówienia na określone wyroby, które często muszą być natychmiast dostarczone. – Cały harmonogram zakładu może zaburzyć nawet jedna pomyłka. Dlatego tak ważna jest  bieżąca weryfikacja oraz podgląd procesów logistycznych i produkcyjnych – dodaje Tadeusz Dyduch.

Sam system ERP, który wcześniej wspomagał procesy produkcyjne i logistyczne w firmie, nie był w stanie zapewnić dostatecznej kontroli, gdyż ze swej definicji przeznaczony jest głownie do planowania zadań i rejestrowania czynności już wykonanych. Ich realizację i bieżącą kontrolę powierzono więc FlexNet, który objął swym zasięgiem magazyn materiałów i magazyny wyrobów gotowych, a także działy jakości i produkcji papierosów.

Kontrola odbywa się teraz automatycznie i na bieżąco. - System FlexNet rejestruje zdarzenia i porównuje je ze wzorcem zapisanym w pamięci, a gdy stwierdzi różnice natychmiast generuje odpowiednią informację  - dodaje Kazimierz Machała,  kierownik Działu Produkcji Scandinavian Tobacco.

Wybrane zdarzenia są ponadto automatycznie raportowane z systemu Apriso do ERP. – Tak szerokie wsparcie, nie tylko od strony planowania, ale też zarządzania i realizacji procesów, dało Scandinavian Tobacco skuteczną kontrolę nad produkcją, logistyką i kontrolą jakości – mówi Tadeusz Dyduch.

***
Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Wówczas w Krakowie powstał dział wdrożeniowy oraz centrum wsparcia wsparcia technicznego na Europ i Azję. Opracowany przez Apriso system FlexNet zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią Zean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor.

Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy