Automatyka.eu

Urządzenia Moxa tworzą system powiadamiania czasu rzeczywistego w metrze

Elmark Automatyka | Środa, 14 styczeń 2009r.

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii branych pod uwagę przy projektowaniu systemów transportu miejskiego, głównie ze względu na ilość osób przewożonych codziennie przez pociągi metra.

Awk-3121_preview
W przeszłości informacje na temat stanu pociągów, bramek, systemów alarmowych itp. były manualnie uaktualniane na każdej stacji. Wraz z rozwojem systemów transportu miejskiego zaszła potrzeba automatyzacji procesów powiadamiania, szczególnie w sytuacjach alarmowych. Dzięki technologii bezprzewodowej możliwe jest przesyłanie potrzebnych informacji do pociągu, który wjeżdża na stację. Ponadto obsługa stacji ma możliwość przesyłania informacji do nadjeżdżających i odjeżdżających pociągów na temat innych składów znajdujących się w ruchu, stanu szyn itp.

Wymagania systemu:
  • przekazywanie informacji w czasie rzeczywistym pomiędzy obsługą pociągu i obsługą stacji
  • niezawodność i redundancja w celu zapewnienia bezawaryjnej transmisji

Opis systemu:

Access Point AWK-3121 pracujący w trybie klienta zainstalowany jest w pierwszym i ostatnim wagonie składu. Takie samo urządzenie, z tym że pracujące w trybie AP, zainstalowane jest na każdej stacji. Kiedy pociąg wjeżdża na stację, access point znajdujący się w pierwszym wagonie nawiązuje połączenie z punktem dostępowym zainstalowanym na stacji i rozpoczyna transmisję danych. Długość peronu wynosi ok. 100 metrów, więc jeśli AWK-3121 znajdujący się w pierwszym wagonie nie jest w stanie ustanowić stabilnego połączenia, rolę klienta sieci bezprzewodowej przejmuje urządzenie znajdujące się w ostatnim wagonie, dzięki czemu komunikacja jest zachowana. Równie ważną kwestią jest bardzo szybkie ustanawianie połączenia, jako że pociąg przebywa na stacji przez bardzo krótki okres czasu. Urządzenia Moxa zapewniają bardzo szybki roaming w czasie poniżej 1 sekundy.

Więcej informacji:

AWK-3121 – przemysłowy AccessPoint\AP Client\Bridge: http://www.elmark.com.pl/index.php?id=702

Moxa Ethernet bezprzewodowy: http://www.elmark.com.pl/index.php?id=634

Moxa switche przemysłowe: http://www.elmark.com.pl/index.php?id=329

Elmark Automatyka Sp. z o.o.: www.elmark.com.pl

Awk-3121_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy