Automatyka.eu

ABB podpisuje kontrakty o wartości 30 milionów dolarów w przemyśle morskim

ABB | Środa, 21 styczeń 2009r.

Niezawodne i energooszczędne systemy napędowe i pokładowe systemy zasilające zmaksymalizują efektywność zużycia paliwa i zredukują emisje powstające na morskich statkach dostawczych.

Abb_preview

Tagi:


2009-01-21 - ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakty o wartości 30 milionów dolarów na napędy elektryczne, systemy wytwarzania i dystrybucji energii, które zmaksymalizują efektywność zużycia paliwa morskich statków dostawczych. Statki zostaną zbudowane w Chinach.

ABB dostarczy zintegrowane rozwiązanie napędów elektrycznych dla każdego ze statków. Wyposażenie, obejmujące generatory, rozdzielnice, transformatory, napędy i silniki zostanie dostarczone do Stoczni Fujian Mawei na południowo-wschodnim wybrzeżu. Dostawy będą realizowane w 2010 i 2011 roku. Morskie statki dostawcze realizują bardzo szeroki zakres dostaw, poczynając od rur do odwiertów wody pitnej, aż po morskie platformy wiertnicze.

“ABB dostarcza nowoczesne technologie i kompleksowy serwis dla przemysłu morskiego, pomagając klientom optymalizować pracę statków, zmniejszając jednocześnie ich wpływ na środowisko naturalne,” powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef dywizji Automatyki Procesowej w ABB. “Nasze energooszczędne rozwiązania uzupełnia niskie ryzyko realizacji projektów i szeroka sieć serwisowa.”

Elektryczne systemy napędów wyposażone w napędy zmiennoprędkościowe zużywają zdecydowanie mniej paliwa w porównaniu z ich konwencjonalnymi odpowiednikami spalinowymi z silnikiem wysokoprężnym z przekładnią mechaniczną. Wytwarzają również zdecydowanie mniej emisji i pozwalają na bardziej elastyczne wykorzystanie przestrzeni pokładu.

Zmiennoprędkościowe napędy pozwalają na precyzyjną kontrolę prędkości śruby napędowej statku i związanych z nią urządzeń mechanicznych. To oznacza, że urządzenia są poddawane mniejszym naprężeniom, a koszty utrzymania ruchu są niższe. Same silniki elektryczne są wysoce niezawodne.

Chiny są jednym z największych i najszybciej rozwijających się rynków stoczniowych na świecie. Obecność ABB na tym rynku przyczyniła się do znacznego wzrostu udziału w rynku i wielkości biznesu.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Abb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy