Automatyka.eu

ABB podpisała kontrakt o wartości 45 milionów dolarów na modernizację szwedzkiej elektrowni

ABB | Czwartek, 22 styczeń 2009r.

Technologie ABB zwiększą wydajność i wydłużą życie elektrowni atomowej Forsmark.

Forsmark445_preview

Tagi:


ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 45 milionów dolarów na modernizację i dostawę urządzeń dla elektrowni atomowej należącej do szwedzkiej firmy Vattenfall. Zamówienie zostało podpisane w czwartym kwartale 2008r.

Znajdujące się w Szwecji centrum badawcze ABB dla elektrowni atomowych, wykona całość projektu obejmującego opracowanie ekspertyzy systemu elektrycznego, przygotowanie projektu, wykonanie prac inżynierskich, instalacje i rozruch przy oddaniu do eksploatacji. ABB dostarczy pakiet elektryczny niezbędny do zwiększenia produkcji globalnej elektrowni z 1 200 MW do 1 360 MW w Bloku 3 elektrowni atomowej Forsmark. Projekt zostanie zakończony w 2014 r.

„Nasze kompetencje inżynierskie i wysoka niezawodność produktów odegrają kluczową rolę w projekcie spełniając restrykcyjne wymagania takich obiektów jak elektrownia atomowa,” powiedział Peter Leupp, dyrektor dywizji Systemów Energetyki w Grupie ABB. „Wysokowydajne transformatory podnoszące napięcie również przyczynią się do znaczących oszczędności energetycznych.”

ABB dostarczy także produkty energetyki włączając w to trzy transformatory podnoszące napięcie oraz dwa transformatory pomocnicze.

Vattenfall jest piątym co do wielkości europejskim producentem energii, a elektrownia Forsmark w Szwecji wytwarza jedną szóstą wszystkich KWh elektryczności zużywanych w tym kraju. Forsmark jest najnowszą elektrownią atomową firmy Vattenfall i wytwarza 3 200 MW energii.

ABB posiada ogromną ilość zainstalowanych produktów i systemów energetyki na całym świecie. Oferuje szeroki zakres produktów, systemów i usług w sektorze elektrowni wodnych, atomowych, termicznych, wiatrowych i słonecznych.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Forsmark445_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy