Automatyka.eu

Nowy numer "Pod kontrolą"

INTROL | Piątek, 23 styczeń 2009r.

Z nowym rokiem przedstawiamy Państwu nowy numer „Pod kontrolą” - magazynu traktującego o różnych aspektach automatyki i pomiarów przemysłowych.

Pod_kontrola_nr7_preview

"Temat wydania"

Oczekiwana alternatywa.
Sterowniki PLC marki TECO.


Sterowniki programowalne są urządzeniami, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesną gospodarkę. Znajdują one zastosowanie w niemal każdym procesie technologicznym, będąc tym samym niezbędnymi elementami automatyki większości zakładów przemysłowych (i nie tylko przemysłowych). Z uwagi na wciąż zwiększające się zainteresowanie sterownikami PLC, właśnie im poświęcony jest „Temat Wydania" tego numeru. Autor skupia się w nim na przedstawieniu najważniejszych cech najnowszych na polskim rynku serii sterowników marki TECO - znanego na całym świecie producenta komponentów automatyki.

„Akademia Automatyki"
Rola odwadniaczy w systemach dystrybucji pary.

„Akademia Automatyki" to tym razem wykład na temat pary wodnej, zasad jej produkcji, transportu i wykorzystania w licznych procesach przemysłowych. Autorka skupia się na wyjaśnieniu roli pary wodnej w licznych gałęziach przemysłu. Szczególny nacisk położony jest na przybliżeniu tematu efektywnej dystrybucji pary z wykorzystaniem systemu odwadniaczy. Wykład stanowi teoretyczny zarys problematyki, a temat pary wodnej i jej dystrybuowania będzie rozwijany w przyszłych numerach naszego magazynu.

„Dobra praktyka"
Czas jest pojęciem względnym.
Jak często wzorcować kalibratory?


„Dobra praktyka" najnowszego numeru traktuje o wzorcowaniu kalibratorów i innych urządzeń pomiarowych, skupiając sie nad kwestią częstotliwości wzorcowania. Artykuł prezentuje kilka podstawowych zasad oraz wskazówek, którymi należy się kierować przy ustalaniu okresu ponownego wzorcowania zarówno samych kalibratorów jak i innych urządzeń kontrolno-pomiarowych.

Szczegóły subskrypcji oraz wersja elektroniczna magazynu na stronie  www.podkontrola.pl


Życzymy udanej lektury
Redakcja

Pod_kontrola_nr7_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy