Automatyka.eu

Systemy ABB zmieniają największe azjatyckie przedsiębiorstwo z branży ropy i gazu

ABB | Sobota, 24 styczeń 2009r.

System SCADA ABB dla przemysłu ropy i gazu dostarczy obsłudze obiektowej, dyspozytorom i zarządowi firmy ONGC stały obraz o wszystkich urządzeniach produkcyjnych w całych Indiach.

Ongc_margin_preview

Tagi:


ABB zakończy niebawem realizację jednego z największych na świecie projektów z zakresu automatyki w branży ropy i gazu. Przedmiotem przedsięwzięcia jest rozbudowany system sterowania i gromadzenia danych (SCADA), który będzie monitorował i zarządzał ogromną ilością morskich i lądowych urządzeń i zakładów firmy ONGC, największego azjatyckiego przedsiębiorstwa z branży ropy i gazu.
Ten przełomowy projekt z zakresu automatyki uważany jest za największy i najbardziej złożony system SCADA, kiedykolwiek zainstalowany w przemyśle ropy i gazu, jako największy pojedynczy projekt automatyki i oprzyrządowania w Indiach.

Ukończone na początku 2009 roku rozwiązanie będzie monitorować, sterować i dostarczać w czasie rzeczywistym dane dotyczące morskiej i lądowej produkcji oraz zakładów przetwórczych firmy ONGC w Indiach i na Morzu Arabskim. W sumie projekt połączy 247 zakładów przetwórczych na lądzie, 11 kompleksów przetwórczych na morzu, 157 morskich platform wiertniczych, 74 urządzenia wiertnicze, około 7 000 odwiertów i 250 centrów lokalnego, regionalnego i mobilnego sterowania.

Rozwiązanie umożliwia zbieranie informacji ze wszystkich naszych lokalizacji i instalacji, dzięki czemu wiemy, co się dzieje chwila po chwili w każdym miejscu naszego biznesu i to tylko dzięki włączenia laptopa.” - N.K. Barat, szef projektu SCADA w ONGC

Oparty na SCADAvantage™, wiodący na rynku ABB-owski system SCADA dla przemysłu ropy i gazu to trzywarstwowe rozwiązanie zaprojektowane, by dostarczyć obsłudze obiektowej, dyspozytorom i zarządowi natychmiastowych informacji o urządzeniach produkcyjnych rozmieszczonych na dużych połaciach terenu.

Warstwa pierwsza umożliwia obsłudze obiektowej monitorowanie i analizowanie realizowanej produkcji, urządzeń procesowych i zakładów przetwórczych.

Dwa monitory z drugiej warstwy kontrolują i zarządzają każdym urządzeniem za pośrednictwem odpowiedniego centrum sterowania.

Warstwa trzecia dostarcza siedzibie głównej ONGC kluczowych danych umożliwiających szybkie podejmowanie decyzji opartych na dokładnych informacjach z obiektów.

Rozwiązanie zostało bez problemów zintegrowane z dwoma istniejącymi systemami informacji biznesowej firmy ONGC – Siecią Informacji o Poszukiwaniach i Produkcji (warstwa 2) i systemem Planowania Zasobów (warstwa 3), który jest jedną z największych instalacji tego typu na świecie.

ABB jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań z zakresu automatyki procesowej i usług dla przemysłu ropy i gazu. Firma dostarczyła ponad 400 instalacji SCADA na całym świecie.

Ongc_margin_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy