Automatyka.eu

Nowe produkty SATEL dla producentów OEM. Bezprzewodowe rozwiązania dla wymagających

Astor | Wtorek, 27 styczeń 2009r.

Jeden z czołowych dostawców urządzeń do bezprzewodowej transmisji danych – fińska firma SATEL wprowadziła na rynek nowe moduły radiowe dla producentów OEM.

Satel_oem_preview

W Polsce bezprzewodowe rozwiązania SATELA dostarcza firma ASTOR - autoryzowany dystrybutor radiomodemów SATEL.

Zastosowanie urządzenia bezprzewodowego, przeznaczonego do pracy w wymagającym środowisku, będącego jednocześnie integralną częścią urządzenia, zwiększa funkcjonalność
i obszar zastosowań oferowanego przez producenta OEM rozwiązania. Firma SATEL Oy, która od 20 lat dostarcza dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań bezprzewodowych współpracuje z liderami rynku przemysłowego. Wśród odbiorców są między innymi producenci profesjonalnych urządzeń geodezyjnych, firmy - Leica, Topcon i Sokkia. Ponadto radiomodemy SATEL wykorzystywane są na całym świecie przez producentów: stacji pogodowych, systemów wagowych, armatek śnieżnych, wózków samobieżnych, maszyn budowlanych i rolniczych. Wykorzystując zdobyte doświadczenie i znając potrzeby producentów maszyn, SATEL wprowadził do oferty szeroki wachlarz modułów radiowych dostosowanych do zabudowy w istniejącej lub projektowanej maszynie czy urządzeniu.

O nowych rozwiązaniach mówi Tomasz Kochanowski z firmy ASTOR:

Dostępne moduły opracowano dla zakresów częstotliwości 138-174 MHz, 218-238 MHz, 380-470 MHz a także dla wydzielonego w krajach UE, w tym również w Polsce, „pasma wolnego” 869 MHz. Moduły radiowe OEM firmy SATEL dostarczane są w obudowach aluminiowych lub stalowych, ze zróżnicowanymi rodzajami złącz - zarówno po stronie łącza szeregowego, jak i wyjścia antenowego. Przykładowo moduł SATELLINE-M3 dostępny jest ze złączami wyjścia antenowego w standardach TNC / SMA / MCX / MMCX, z kolei moduły radiowe SATELLINE-M3EC i SATELLINE-M3RM wyróżniają się m.in. 32-pinowym złączem Eurocard i obniżonym zakresem napięcia zasilania +6.3 … +14 VDC.

Dla zastosowań niewymagających dwukierunkowej transmisji danych (np. pomiary RTK w systemie GPS) SATEL wprowadził do oferty moduły oddzielnego nadajnika SATELLINE-M3-T1 oraz odbiornika SATELLINE-M3-R1. Rozwiązania te posiadają jeden port szeregowy w standardzie RS-232 lub LVTTL, mogą być zasilane w szerokim zakresie +7.0 … 30 VDC,  a standard złącza antenowego może zostać dopasowany do potrzeb producenta OEM.

Zastosowanie modułu samego odbiornika w urządzeniu obniża koszt rozwiązania, a mniejszy pobór energii pozwala na dłuższą pracę przy stosowaniu zasilania bateryjnego. Dzięki możliwości wykorzystania w prezentowanych modułach OEM poleceń SL możliwa jest zmiana parametrów łącza radiowego z poziomu głównego interfejsu urządzenia (np. wagi) bez konieczności podłączania modułu do komputera z oprogramowaniem terminalowym.

Znając specyfikę producentów maszyn firma SATEL jest otwarta na opracowywanie nowych, innowacyjnych wariantów modułów dostosowanych do potrzeb konkretnego klienta, bazujących na sprawdzonych technologiach.

SATEL zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń przeznaczonych do bezprzewodowej transmisji danych drogą radiową. Główne obszary działania firmy to: radiomodemy (są fizycznym zastąpieniem łącza kablowego i służą do transmisji danych drogą radiową), urządzenia do zastosowania w systemach alarmowych oraz pełna gama akcesoriów do oferowanych urządzeń.

Satel_oem_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy