Automatyka.eu

8-calowe panele operatorskie GE Fanuc już dostępne!

Astor | Czwartek, 29 styczeń 2009r.

Firma ASTOR, dystrybutor paneli operatorskich GE Fanuc, wprowadza do oferty nową serię paneli operatorskich GE Fanuc QuickPanel wyposażonych w 8-calowe kolorowe ekrany dotykowe.

Ge_fanuc_quickpanel_preview

Dwa nowe panele serii QuickPanel View oraz jeden QuickPanel Control stanowią uzupełnienie istniejących już 6-, 12- i 15-calowych modeli.

Panele QuickPanel są doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie wymagana jest pełna funkcjonalność HMI, ale nie ma potrzeby stosowania komputerów przemysłowych. Panele te pozwalają m.in. na wykorzystanie zaawansowanej grafiki (animowane na wiele sposobów obiekty, wcześniej przygotowane obrazy pochodzące z innych aplikacji - np. zdjęcia instalacji, biblioteka gotowych elementów), logowanie alarmów (grupowanie, zatwierdzanie, kasowanie), korzystanie z receptur i języków skryptowych, a wszystko to prezentowane jest na przejrzystym ekranie dotykowym urządzenia działającego pod kontrolą wbudowanego systemu Windows CE.

8-calowy model QuickPanel View w wersji Rozbudowanej posiada port RS232, port Ethernet, złącze karty pamięci Flash oraz po 32MB pamięci Flash i DRAM.

Funkcjonalność modelu Zaawansowanego w porównaniu z wersją Rozbudowaną została wzbogacona o port RS232 i dwa porty USB. Panel w tej wersji posiada także więcej pamięci – po 64 MB wbudowanej pamięci Flash i RAM. W przypadku bardziej rozbudowanych aplikacji możliwe jest także zastosowanie dodatkowej karty pamięci o pojemności 32 lub 64 MB.

QuickPanel Control będący połączeniem panelu operatorskiego ze sterownikiem PLC, dostępny jest w wersji Zaawansowanej.

Panele firmy GE Fanuc charakteryzują się bogatymi możliwościami komunikacyjnymi dzięki licznym programom komunikacyjnym (m.in. do sterowników GE Fanuc, Allen Bradley, Siemens i innych) i wbudowanym portom szeregowym (RS232, RS485) oraz obsłudze sieci Ethernet. Istnieje również możliwość rozbudowy paneli o dodatkowe specjalistyczne karty komunikacyjne np. dla sieci Profibus, DeviceNet czy Genius.

Każdy panel dostarczany jest z zainstalowanym oprogramowaniem Proficy Machine Edition View Runtime dla 8000 zmiennych zewnętrznych.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz wśród licznych nagród, pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Ge_fanuc_quickpanel_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy