Automatyka.eu

Nowe kable i przewody CET dobrze przyjęte przez rynek

www.zamelcet.com | Piątek, 30 styczeń 2009r.

Mija rok od wprowadzenia na rynek kabli sygnalizacyjnych i przewodów sterowniczych CETRONIC. Nowe produkty zostały dobrze przyjęte przez rynek i zajęły trwałą pozycję w ofercie producenta.

Kabel_sygnalizacyjny_preview

CET pod koniec 2007 uruchomił produkcję kabli sygnalizacyjnych, niedługo później, z początkiem 2008 roku rozpoczęto wytwarzanie przewodów sterowniczych CETRONIC. Już pierwsze miesiące rozszerzonej oferty zaowocowały zainteresowaniem odbiorców i zamówieniami.

- Jakość na poziomie europejskim w połączeniu z konkurencyjną ceną spowodowały, iż przewody sterownicze oraz kable sygnalizacyjne pojawiły się na półkach współpracujących z nami hurtowni. Systematycznie realizowaliśmy coraz większe zamówienia – mówi Radosław Dzik, dyrektor ds. handlu i rozwoju w CET sp. z o.o. - Obecnie nasze kable oraz przewody zamawiane są do realizacji coraz większych inwestycji, zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle.

Kable sygnalizacyjne oraz przewody sterownicze CETRONIC wykorzystywane są w realizacji linii technologicznych w przemyśle, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach dróg, sygnalizacji na kolei. Przewody sterownicze CETRONIC YstYżo 300/500V oraz LiYYnr 300/300 wykonywane są w konstrukcjach wielożyłowych tj. od 2…34 żył, których przekroje wynoszą 0,5 mm² i 0,75 mm² oraz od 2…25 żył, których przekroje wynoszą 1 mm² i 1,5 mm² oraz 2,5mm² dla YStYżo.

Wszystkie żyły posiadają budowę wielodrutową (linkową). Oba typy przewodów standardowo wyposażane są w ponumerowane żyły. Powłoka przewodu oraz izolacja żył wykonana jest z polwinitu. Przewody YstYżo standardowo wyposażane są w żyłę ochronną zielono-żóltą.

Przewody sterownicze CETRONIC produkowane są również w ekranie jako LiYCYnr oraz YstY(żo)ekw. Te drugie skonstruowane są w oparciu o wymagania europejskich normach zharmonizowanych. Ekran wykonany jest z plecionki miedzianej ocynowanej, której stopień krycia wynosi min. 80%.

Na indywidualne zamówienia grupa przewodów sterowniczych CETRONIC oferuje również przewody przeznaczone do pracy w uciążliwych warunkach ze względu na ingerujące w środowisko pracy przewodu oleje, benzynę lub też wysoką temperaturę.

Kable sygnalizacyjne YKSYżo produkowane są na napięcie 0,6/1kV w następujących typach: 7…48 x 1,0mm²; 7…37 x 1,5 mm² oraz 7…30 x 2,5mm². Standardowy kabel sygnalizacyjny wyposażony jest w żyłę ochronną (zielono-żółtą). Powłoka zewnętrzna wykonywana jest jako opona polwinitowa w kolorze czarnym. Polwinit wykorzystany jest również w izolacji poszczególnych żył w kolorze białym.

Należy podkreślić, że kable sygnalizacyjne CET wyposażone są w numerowane żyły. Każda żyła wewnątrz kabla pokrywana jest talkiem w celu uniknięcia wzajemnego przyklejania się do siebie oraz do powłoki. Zakres temperatury pracy standardowego kabla wynosi od -30˚ do 70˚C, z kolei najniższa dopuszczalna temperatura przy układaniu kabla posiada wartość -5˚C. Konstrukcja kabla umożliwia jego zginanie do wartości równej 10-u jego średnic.

Przewody sterownicze CETRONIC i kable sygnalizacyjne przeszły pozytywnie badania techniczne w Centrum Elektryfikacji i Automatyzacji Górnictwa EMAG. Asortyment otrzymał certyfikat potwierdzający wysoką jakość oraz zgodność z normami europejskimi. Na jego podstawie wystawiana jest deklaracja zgodności.

Kabel_sygnalizacyjny_small Przewod_sterowniczy_cetronic_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy