Automatyka.eu

Przyznano tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł"

Astor | Czwartek, 05 luty 2009r.

Już po raz dziewiąty Grupa PTWP wraz z redakcją Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu gospodarczego WNP.pl przyznała tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł". Wśród wyróżnionych znalazła się spółka ASTOR.

Gala1_preview

Tagi:


Laureaci otrzymują ten prestiżowy tytuł za konkretne działania, które zmieniają oblicze polskiej gospodarki. Są to firmy, instytucje, osoby publiczne, które miały największy wpływ na przemiany ekonomiczne w mijającym roku. Na uroczystej gali spotkali się politycy, menedżerowie największych firm przemysłowych w kraju, a także przedstawiciele koncernów inwestujących w Polsce. 

Nagrodę w imieniu firmy ASTOR odebrał prezes Stefan Życzkowski. W pierwszej kolejności za sukces podziękował pracownikom firmy oraz wspominał jak kolosalna przemiana nastąpiła w ciągu ostatnich 20 lat w Polsce (od równowartości 10 USD średniej krajowej pensji w 1987 r. do  równowartości 1000 USD obecnie). Prezes dodał, że „ podziękowania należą się pokoleniu rodziców (obecnych 60-latków i starszych) za te zmiany, których dokonali”. 
W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło fakt, że w ciągu kilkunastu lat ASTOR przeszedł drogę od rodzinnej firmy, wydeptującej ścieżki rynku od zera, do uznanego dostawcy systemów, lidera w swojej branży. Wszystko dzięki dostosowanej do potrzeb przemysłu strategii. Jej nowatorstwo polegało na dostawach samego oprogramowania dla już funkcjonujących w zakładach urządzeń, którego wdrożeniami zajmują się firmy partnerskie - integratorzy. 
Tym samym ASTOR złamał tradycyjny model dostawców zagranicznych, którzy oferowali w dziedzinie automatyki kompleksowe usługi (sprzedaż wiązaną). Kolejną przewagą konkurencyjną spółki jest dostarczanie produktów wraz z profesjonalnym wsparciem technicznym oraz niezwykłą otwartością na dzielenie się wiedzą. Firma wielokrotnie ustanawiała standardy jakości instrukcji dla użytkowników i tłumaczeń oprogramowania na język polski – podkreśliła kapituła konkursu.
Przychody spółki wynoszą 35 mln zł i rosną każdego roku o około 20 procent. Firmie udało się przetrwać na rynku mimo wahań koniunktury i coraz silniejszej zagranicznej konkurencji. ASTOR zyskał uznanie klientów, partnerów i konkurentów.
Prezesowi Stefanowi Życzkowskiemu nie brak pomysłów na rozwój biznesu. Od kilku lat ASTOR oferuje roboty przemysłowe promując tym samym nie tylko najnowsze technologie, ale i świadomość, że bez automatyzacji produkcji trudno będzie sprostać globalnej konkurencji i rozwijać przedsiębiorstwa.
Firma dba o politykę informacyjną, bierze udział w branżowych wydarzeniach 
i realizując działania z zakresu odpowiedzialności społecznej starannie kształtuje swój wizerunek. 
Spółka ASTOR już prawie 20 lat zaopatruje przedsiębiorstwa w systemy sterowania, oprogramowanie do zarządzania produkcją i roboty przemysłowe. Jest przedstawicielem na Polskę takich marek jak GE Fanuc, Wonderware i Kawasaki.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentówsprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Gala1_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy