Automatyka.eu

Moduły rozszerzające do paneli HMI z serii SIMATIC

Siemens | Piątek, 06 luty 2009r.

Firma Siemens wzbogaciła oferowaną przez siebie rodzinę paneli HMI o moduły rozszerzające o stopniu ochrony IP65. Ich konstrukcja mechaniczna i wygląd zewnętrzny powodują, że łatwo integrują się one z panelami z rodziny SIMATIC.

Hmi_expansion_unit_small_preview

Moduły rozszerzające do paneli HMI z serii SIMATIC wyposażono w elementy często stosowane w panelach użytkownika w aplikacjach przemysłowych, np.: niepodświetlane i podświetlane przyciski, lampki sygnalizacyjne, przełączniki, porty USB, wyłączniki bezpieczeństwa itp.

Moduły rozszerzające są zgodne ze wszystkimi urządzeniami HMI SIMATIC o stopniu ochrony IP65 (m.in. Multi Panel 377 Pro 15", Thin Client Pro 15" lub Flat Panel Monitor Pro 15"), mogą być do nich dołączane ze strony lewej, prawej lub z obydwu stron. Po zmontowaniu system składający się z paneli HMI i modułów rozszerzających zachowuje stopień ochrony IP65, co pozwala na sterowanie aplikacjami bezpośrednio ze stanowiska operatora w realnych warunkach przemysłowych.

Okablowanie modułów rozszerzających jest prowadzone niezależnie, wewnątrz specjalnego ramienia, tworzącego element nośny konstrukcji mechanicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu połączenia nie muszą być rozłączane podczas operacji obsługowych lub wymiany panelu HMI.

Hmi_expansion_unit_small_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy