Automatyka.eu

Czujniki ultradźwiękowe – nowa seria T30UX

TURCK | Poniedziałek, 09 luty 2009r.

Wśród najpopularniejszych czujników ultradźwiękowych oferty firmy TURCK znajdują się czujniki serii T30U. Ze względu na ich popularność opracowano na ich bazie nową serię produktów pod nazwą T30UX.

Czujniki_ultradzwiekowe_rdax_170x125_preview

Tagi:


Seria zachowuje dotychczasowy design obudowy czujników T30U, lecz posiada dodatkowe cechy, m.in. większy zakres bezpieczeństwa oraz mniejsze strefy martwe. W odróżnieniu do wcześniejszej serii czujniki T30UX występują zależnie od wykonania w trzech zakresach detekcji do 1, 2 lub 3 m. Natomiast strefy martwe uległy znacznemu skróceniu i wynoszą one odpowiednio 10, 20 i 30 cm.

Czujniki wyposażone są w jedno wyjście dwustanowe programowalne (PNP lub NPN, NO lub NZ) lub analogowe o poprawionej liniowości zakresu (zależnie od wykonania prądowe 4..20mA lub napięciowe 0..10V).

Czujniki posiadają tak ważną w przypadku czujników ultradźwiękowych kompensację temperaturową. Nowa seria ma również szerszy zakres temperatury pracy od -40 do +70 stopni C.

Programowanie czujnika podobnie, jak w przypadku starszej serii wykonuje się w prosty sposób za pomocą przycisku TEACH lub zdalnie za pomocą jednej z żył przewodu. Seria T30UX może również być zamawiana w wykonaniu specjalnym z osłoną teflonową czoła czujnika. Ten typ czujnika szczególnie się sprawdza w aplikacjach kontroli poziomu napełnienia zbiorników zawierających związki agresywne chemicznie oddziałujące destrukcyjnie na czoła czujników ultradźwiękowych.

Nowa seria czujników ultradźwiękowych T30UX przeznaczona jest do wielu zastosowań w aplikacjach automatyzacji produkcji (np. detekcja obiektów przezroczystych) , jak również w automatyce procesowej (pomiaru poziomu napełnienia zbiorników).

Czujniki_ultradzwiekowe_rdax_170x125_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy