Automatyka.eu

Nowości produktowe z firmy Texas Instruments

Texas Instruments | Czwartek, 12 luty 2009r.

Texas Instruments zakupił CICLON Semiconductor umacniając w ten sposób swoją linię produktów zarządzania mocą

Ths452x_preview

Texas Instruments nabył mieszcząca się w Bethlehem (Pensylwania) firmę CICLON Semiconductor Device Corporation, czołowego projektanta wysokoczęstotliwościowych i o dużej sprawności półprzewodników do zarządzania mocą. To przejęcie rozszerza możliwości TI zwiększenia sprawności energetycznej aktualnie projektowanych urządzeń końcowych, włączając w to systemy obliczeniowe o dużej mocy oraz serwery. Konstruktorzy wykorzystujący nowoczesną technologię firmy CICLON zarządzania mocą mogą podwoić częstotliwość pracy systemów dużej mocy i osiągnąć ponad 90% sprawność energetyczną, uzyskując jednocześnie wymiary do 20 % mniejsze niż współczesnych zasilaczy. Stosowana tu firmowa technologia tranzystorów polowych z izolowana bramką (MOSFET), określana nazwą NexFET™ pozwala osiągać tę poprawę parametrów i zmniejszenie wymiarów dzięki znacznej redukcji ładunku bramki.
 
Przetworniki audio wraz z 2 V nadajnikami linii pozwalają uzyskać krystalicznie czysty dźwięk

TI powiększyła ofertę układów audio o wielokanałowy kodek, trzy przetworniki cyfrowo-analogowe i dwa 2 V nadajniki linii serii DirectPathTM nie wytwarzające zakłóceń słyszalnych jako trzaski. W projektach optymalizowanych pod kątem minimalizacji poboru energii wymagane jest włączanie i wyłączanie systemu z większą częstością, co często powoduje słyszalne trzaski pogarszające jakość odsłuchu. W nadajniku linii DRV603 zajęto się tym problemem i zintegrowano w nim układ wykrywania zaniku napięcia, który monitoruje napięcia zasilania i wycisza wyjście zanim jeszcze nastąpi zanik zasilania całego systemu. Niezależnie od tego w jaki sposób napięcie zasilania pojawia się lub zanika, ten układ zapewnia, że jakiekolwiek trzaski, zakłócenia lub szumy powstające w tym czasie w torze sygnałowym są wyciszane tak, że użytkownik słyszy krystalicznie czysty dźwięk.
 
Rozszerzając ofertę narzędzi dla mikrokontrolerów 16- i 32-bitowych, TI ułatwia projektowanie aplikacji energooszczędnych oraz służących gromadzeniu i przechowywaniu energii

TI poinformowała o wprowadzeniu trzech nowych narzędzi dla 32-bitowych mikrokontrolerów TMS320C2000™ pracujących w czasie rzeczywistym i jednego pakietu dla 16-bitowych mikrokontrolerów serii MSP430F5xx o ultra niskim poborze mocy. Dzięki rozszerzeniu przez TI oferty controlCARD o zestawy uruchomieniowe Resonant DC/DC Developer’s Kit, Renewable Energy Developer’s Kit i Peripheral Explorer Development Kit bazujące na 32-bitowym C2000™ ulegnie przyspieszeniu faza projektowania oraz zwiększy się funkcjonalność energooszczędnych aplikacji wykorzystujących cyfrowe sterowanie mocą w czasie rzeczywistym takich, jak falowniki zasilane energią słoneczną, zasilacze awaryjne UPS, prostowniki telekomunikacyjne i systemy oświetlenia diodami LED (http://www.ti.com/f28xkitspr). Z kolei zestaw MSP430F5438 MCU Experimenter’s Kit przyspieszy projektowanie i ułatwi konstruktorowi poznanie nowych mikrokontrolerów F5xx konsumujących najmniejszą moc spośród znajdujących się na rynku, wyposażonych w większą pamięć i zintegrowane układy dla aplikacji takich, jak gromadzenie i przechowywanie energii, sieci czujników bezprzewodowych i automatyczne odczytywanie mierników.
 
Różnicowy driver o najmniejszym poborze mocy zapewnia największą dokładność konwersji

TI opracowała rodzinę w pełni różnicowych wzmacniaczy przeznaczonych do sterownia przetworników analogowo-cyfrowych  kompensacyjnych i delta-sigma o najwyższej dokładności – zarówno pojedynczych, jak i wielokanałowych, pracujących w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych, medycznych i audio. Układy THS4521, THS4522 i THS4524 zapewniają najlepszy stosunek dokładności do poboru mocy, co czyni je odpowiednimi do zastosowań wymagających wysokiej rozdzielczości i dużej precyzji oraz najwyższego zakresu dynamicznego – a więc w urządzeniach do pomiaru ciśnienia i przepływu, w sprzęcie do badań sejsmicznych i w aparatach EKG, a także w urządzeniach zasilanych z baterii i wszędzie tam, gdzie pobór mocy jest czynnikiem krytycznym.

Ths452x_small Ti-acquires-ciclon-semiconductor_small Ths452x_evm_small Ths452x_chip_small Dac8411_graphic_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy