Automatyka.eu

Apriso zamyka 2008 rok 47 proc. wzrostem

Apriso | Poniedziałek, 16 luty 2009r.

Dynamika rozwoju potwierdza coraz większe zapotrzebowanie na system FlexNet (klasy MES/MOM). Wdrożenia u naszych klientów trwały zwykle sześć-dziewięć miesięcy. Po takim też czasie zwracała im się inwestycja.

Apriso_preview

Tagi:


Efekt? Duże, międzynarodowe firmy planują instalacje w swych kolejnych oddziałach – mówi Dariusz Kudzia, prezes Apriso Polska.

Rozwój firmy jeszcze wyraźniej widać, jeśli uwypuklimy przychód ze sprzedaży samego systemu – dodaje Dariusz Kudzia. W porównaniu z 2007 r. wzrost był wyższy o 71 proc. Duży  przychód wygenerowano także w obszarze wdrożeń– 44 proc. Najwięcej zamówień pochodziło z branży medycznej, opakowań, tytoniowej i produkującej inne dobra konsumenckie (Amcor, L’Oreal, British American Tobacco), a także lotniczej, motoryzacyjnej i maszynowej (m.in. Textron Systems, Saint Gobain i Volvo CE).
     
- W Polsce gospodarka wchodzi w fazę spowolnienia, w pozostałych regionach PKB jest ujemne, ale celem każdej firmy jest rozwój. Niezależnie od tego, jakie są uwarunkowania.  FlexNet, zgodnie z koncepcją lean i just-in-time, wpisuje się w ten klimat doskonale. System, oparty na technologii BPM (Business Process Modeling), pozwala znacznie zredukować koszty produkcji, pomaga poprawić jakość i wydajność produkcji i gwarantuje realizację zamówień w terminie – wyjaśnia Dariusz Kudzia.  

- Nasze wyniki i imponujący wzrost są bezpośrednim odzwierciedleniem wartości, którą dostarczamy naszym klientom. Identyczny cel przyświeca nam w 2009 r. Dostarczamy wartość, która pozwala producentom w krótkim czasie podnieść wydajność i zredukować koszty w obszarze produkcji i logistyki – dodaje Jim Henderson, prezes Apriso Co.

Ten rozwój i rosnący popyt na system FlexNet dostrzegają najwięksi międzynarodowi dostawcy IT. W grudniu 2008 r. z Apriso współpracę nawiązał Electronic Data Systems (część koncernu Hewlett-Packard Co.). EDS będzie zajmować się implementacją systemu. - Wcześniej współpracę z nami nawiązali także Atos Origin, IBM, Capgemini, Wipro, Tata, Accenture, Bearing Point – mówi Tomasz Zarzycki, dyrektor sprzedaży w Apriso.

- W 2009 r. do naszej sieci powinni dołączać kolejni mocni partnerzy. Oferujemy im, oparte na systemie FlexNet, rozwiązania dostosowane nie tylko do specyfiki branży m.in. tytoniowej, opakowaniowej, medycznej i consumer goods , ale też do zarządzania konkretnym obszarem, np. FlexNet Warehouse Management dla firm produkcyjnych lub do wykonywania konkretnych zadań, np. FlexNet Quality Planning do wykonywania inspekcji jakości – dodaje Tomasz Zarzycki.

***
Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Wówczas w Krakowie powstał dział wdrożeniowy oraz centrum wsparcia wsparcia technicznego na Europ i Azję. Opracowany przez Apriso system FlexNet zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią Zean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl

Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy