Automatyka.eu

„SmartPlug” – wtyczki z wbudowanym przetwarzaniem sygnałów

TURCK | Środa, 18 luty 2009r.

W celu poszerzenia oferty w zakresie akcesoriów do czujników firma Turck wprowadziła złącza serii „SmartPlug”.

Smartplug_preview

Tagi:


W ofercie znajdują się trzy rodzaje takich złącz pozwalające na opóźnienie sygnału wyjściowego, konwersję sygnału PNP na NPN oraz złącze stanowiące kontroler prędkości obrotowej. Złącza te są bezpośrednio podłączane do czujników z wyjściem M12 i dzięki swojej funkcjonalności niejednokrotnie pozwalają na łatwą i szybką zmianę sygnału wyjściowego.

• SmartPlug PT1-AP6X

SmartPLug PT1-AP6X to łatwo programowalny timer opóźniający sygnał wyjściowy w zakresie od 1ms do 65535ms dla czujników PNP ze złączem M12. Urządzenie to jest programowane poprzez zewnętrzny „Teach adapter” podłączany do wejścia „SmartPlug” i za pomocą dodatkowego sygnału pozwala na ustawienie dowolnego opóźniania.
karta katalogowa

• SmartPlug SPN1-AP6-ARN6X

Urządzenie to pozwala na konwersję sygnału PNP na NPN z ustawialnym wyjściem komplementarnym NO/NC. Podobnie jak w przypadku „opóźniacza sygnału” sygnał wyjściowy zostaje zmieniony poprzez zewnętrzny sygnał z „Teach adaptera”.
karta katalogowa

• SmartPlug SPF1-AP6X

Kolejnym rozwiązaniem serii SmartPlug jest zewnętrzny kontroler prędkości obrotowej podłączany bezpośrednio do czujnika jak poprzednie wersje i pozwala na monitorowanie częstotliwości oraz prędkości obrotowej. Urządzenie pozwala na określenie, ustawienie oraz monitorowanie przekroczenie bądź spadku prędkości obrotowej. W przypadku zmiany prędkości urządzenie zwiera styk wyjściowy.
karta katalogowa

Smartplug_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy