Automatyka.eu

ABB podpisuje kontrakt w Arabii Saudyjskiej

ABB | Środa, 18 luty 2009r.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 63 milionów dolarów z Saudyjskim Przedsiębiorstwem Elektrycznym [Saudi Electricity Company (SEC)].

Saudi-electricity-company_preview
SEC jest saudyjskim zakładem energetycznym użyteczności publicznej. Kontrakt obejmuje modernizację 15 stacji energetycznych we wschodnich i centralnych prowincjach kraju. Zmodernizowane stacje energetyczne podniosą wydajność i wzmocnią sieć energetyczną Stacje energetyczne są rozmieszczone na terenie około 1 000 kilometrów i pokrywają zakres napięć od 13,8 kV do 230 kV. Zakończenie projektu jest zaplanowane na rok 2011.

“Ta modernizacja pomoże w dystrybucji większej ilości energii elektrycznej, co zaspokoi potrzeby energetyczne w przemyśle i wśród mieszkańców tego regionu. Wzmocni również sieć przesyłową i dystrybucyjną, a także podniesie ich efektywność,” powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w Grupie ABB.

ABB dostarczy rozwiązanie “pod klucz” obejmujące projekt, inżyniering, dostawy, instalację, testy i rozruch przy oddaniu do eksploatacji. Dostawy produktów obejmą transformatory mocy, rozdzielnice średniego napięcia, urządzenia ochrony i sterowania, jak również rozwiązania SCADA (nadrzędny system sterowania i gromadzenia danych), które umożliwią lepszy monitoring i sterowanie energią.

Stacje energetyczne są kluczowymi instalacjami w sieci przesyłowej i dystrybucyjnej, które ułatwiają transformację poziomów napięcia i dystrybucję energii elektrycznej. ABB zainstalowała około 10 000 stacji energetycznych na świecie o napięciach do 800 kV.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Saudi-electricity-company_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy