Automatyka.eu

Defalin w Świdnickim Parku Przemysłowym

PAIiIZ | Piątek, 20 luty 2009r.

Defalin zainwestuje ponad 50 milionów złotych w nowy zakład w Świdnicy. W czwartek 12 lutego prezes firmy poinformował, że nowa spółka powstanie jeszcze w tym roku, w ramach projektu realizowanego przez Invest-Park Development (IPD).

10741_preview

Tagi:


IPD rozpoczął swoją działalność niespełna rok temu, a dziś przystępuje do budowy Świdnickiego Parku Przemysłowego.

Do 2014 r. Defalin chce zainwestować w świdnicki zakład 54 mln zł, z tego już w bieżącym roku minimum 10 mln zł. Zakład będzie w pełni zautomatyzowany, a podzielona na etapy linia produkcyjna  będzie prowadziła od surowca do gotowego wyrobu, który trafi do magazynu. Defalinet - spółka córka Defalinu powołana do zrealizowania tej inwestycji, będzie produkowała innowacyjną siatkę o różnorodnym splocie, wykorzystywaną w rolnictwie. Jeszcze w tym roku zatrudni 30, a docelowo 50 osób. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja nowych pracowników m.in. operatorów, dziewiarzy, pakowaczy, magazynierów. Produkcja ma rozpocząć się na przełomie września i października 2009 r. Jej docelowa wielkość wyniesie około 5 tys. ton rocznie. Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy ocenia, że projekt Świdnickiego Parku Przemysłowego oraz powołanie IPD to nowatorska w skali kraju działalność zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz samorządów. - To dowód na to, że jesteśmy w stanie przygotować atrakcyjną ofertę dla firm działających w różnych branżach. Dzięki temu jeszcze w tym roku kilkadziesiąt osób znajdzie pracę w nowym zakładzie w Świdnicy. To bardzo dobra wiadomość - powiedział Prezydent.  Defalin jest firmą znaną z produkcji sznurków i siatek rolniczych, a także taśmy opakowaniowej z polipropylenu w ilości 13 tys. ton rocznie. Wyroby ze Świebodzic sprzedawane są nie tylko w Polsce i niemal wszystkich krajach Unii Europejskiej, ale także w Europie Wschodniej oraz Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Nowa hala w ramach projektu Invest-Park Development powstaje przy ul. Towarowej w Świdnicy. Na tym terenie zlokalizowana zostanie jednokondygnacyjna hala produkcyjno-magazynowa oraz część administracyjno-socjalna o łącznej powierzchni 5 tys. m kw.

Invest-Park Development powołały Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park oraz miasta: Świdnica, Dzierżoniów i Wałbrzych. IPD zajmuje się realizacją projektów związanych z budową i udostępnieniem przestrzeni produkcyjnych, magazynowych i biurowych w ramach tworzonych parków przemysłowych, która skierowana jest do przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w regionie.

 

10741_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy