Automatyka.eu

ASTOR wyposaża Politechnikę Poznańską w nowoczesne zestawy edukacyjne

Astor | Piątek, 20 luty 2009r.

W ramach akcji wspierania przez firmę ASTOR edukacji, przekazano Katedrze Sterowania i Inżynierii Systemów Politechniki Poznańskiej (Wydział Informatyki i Zarządzania) zestaw szkoleniowy do celów dydaktycznych.

Astor-politechnice-poznanskiej-rx3i_preview

W spotkaniu zorganizowanym z tej okazji udział wzięli ze strony ASTOR Piotr Gładysz oraz Maciej Gorączko, natomiast Katedrę Sterowania i Inżynierii Systemów reprezentował Kierownik Katedry, prof. dr hab. inż. Krzysztof Kozłowski oraz dr inż. Piotr Sauer.   
Przekazany zestaw zawiera bogato wyposażony, najnowszej generacji kontroler GE Fanuc PACSystems RX3i wraz z pakietem licencji oprogramowania przemysłowego GE Fanuc HMI/SCADA Cimplicity. W Laboratorium Automatyki Przemysłowej, pod opieką dr Piotra Sauera, szkolić się będą na nim studenci 4 i 5 roku kierunku Automatyka
i Zarządzanie. Przekazany zestaw będzie również wykorzystywany do realizacji prac inżynierskich i magisterskich.

Dzięki stałej współpracy Politechniki Poznańskiej z firmą ASTOR, w Laboratorium Automatyki Przemysłowej zainstalowano już sterownik GE Fanuc VersaMax Micro oraz pakiet 21 licencji oprogramowania Wonderware, które są wykorzystywane przez studentów na zajęciach dydaktycznych oraz w pracach inżynierskich i magisterskich. Dzięki bogato wyposażonemu laboratorium już w trakcie studiów przyszli automatycy mają możliwość szkolenia się i zdobywania doświadczenia na najnowszej generacji sprzęcie znanych marek, co znacznie podnosi ich konkurencyjność na rynku pracy.

W najbliższym czasie dr Sauer planuje wzbogacić laboratorium w stanowisko do nauki obsługi i programowania serwonapędów z wykorzystaniem produktów GE Fanuc oraz wzbogacić kontroler PACSystems RX3i w rozproszony układ we/wy.

„W laboratorium prowadzone są zajęcia m.in. z programowania sterowników PLC, projektowania układów regulacji oraz komputerowych systemów automatyki. Ideą naszych zajęć jest nie tylko nauczenie studentów znajomości samego programowania sterowników, ale wykorzystanie ich w rzeczywistych systemach.” – mówi dr inż. Piotr Sauer z Katedry Sterowania i Inżynierii Systemów Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. – “Dlatego stanowiska laboratoryjne wyposażone są w modele obiektów rzeczywistych np. model węzła cieplnego, kaskada zbiorników czy stanowisko z elementami pneumatycznymi. Dzięki współpracy z firmą ASTOR, mogliśmy zrealizować wiele prac magisterskich i inżynierskich, np. „ Zastosowanie systemu SCADA do sterowania i kontroli poziomu wody w zbiornikach” czy „Bezprzewodowy system sterowania i monitoringu obiektu przemysłowego”. Owocna współpraca z firmą ASTOR przyczyniła się do powstania przedmiotu: „Wizualizacja procesów przemysłowych”, który jest prowadzony na studium podyplomowym Systemy Automatyki i Robotyki, organizowanym przez Katedrę Sterowania i Inżynierii Systemów. Należy również wspomnieć, że wielu studentów z kierunku Automatyka i Zarządzanie realizuje praktyki studenckie w firmie ASTOR. Ze swojej strony mogę także dodać, że jako  prowadzący zajęcia ze studentami zawszę mogę liczyć na fachową i życzliwą pomoc ze strony pracowników Poznańskiego Oddziału firmy ASTOR. Za co serdecznie dziękuję.”

ASTOR od lat angażuje się w projekty naukowe związane z nowoczesnymi technologiami. “Dostarczamy najświeższych informacji, które pozwalają osobom prowadzącym zajęcia, być na bieżąco z rynkowymi nowościami oraz trendami technologicznymi w dziedzinach automatyki, robotyki i informatyki przemysłowej.  Wyposażamy uczelnie w sprzęt i oprogramowanie które jest obecnie wykorzystywane przez największe firmy w sektorze produkcyjno-przemysłowym. Dzięki temu studenci kierunków technicznych mogą zdobywać nie tylko wiedzę ale i praktyczne umiejętności podnoszące ich wartość na rynku pracy.” – mówi Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds.  Marketingu i PR w firmie ASTOR.

Jedną z większych akcji ASTORA było przekazanie robotów przemysłowych 14 uczelniom w całej Polsce. Kolejną inicjatywą jest organizowany coroczny konkurs na najlepszą pracę dyplomową. ASTOR chętnie zatrudnia absolwentów i przyjmuje studentów na praktyki i staże do swoich biur w całej Polsce.

Więcej o projektach edukacyjnych firmy ASTOR i wspołpracy z uczelniami wyższymi  przeczytają Państwo na - http://www.astor.com.pl/page/index.php/o-nas-astor/spoleczna-odpowiedzialnosc-csr.html?start=1

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji.
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Astor-politechnice-poznanskiej-rx3i_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy