Automatyka.eu

ABB podpisuje kontrakt o wartości 62 milionów dolarów w Omanie

ABB | Czwartek, 26 luty 2009r.

Systemy elektryczne i automatyki zmaksymalizują efektywność w zakładzie przetwórstwa rudy żelaza.

Abb_preview

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości około 62 milionów dolarów z firmą Vale. Kontrakt obejmuje dostawę systemów i urządzeń elektrycznych i automatyki do nowego zakładu przetwórstwa rudy żelaza w Omanie.

Nowy zakład firmy Vale, położony 230 kilometrów na północny zachód od Muscat, ma produkować do 10 milionów ton granulek rudy żelaza rocznie. Zakład ma rozpocząć pracę na koniec 2010 roku. Będzie zaopatrywał region Bliskiego Wschodu w rudę żelaza i granulki dla przemysłu stalowego.

ABB dostarczy kompletne rozwiązania z zakresu elektryki i automatyki, które pozwolą na maksymalizację produktywności, monitorowanie zużycia energii i minimalizację jej użycia. Zakres dostaw obejmuje ABB-owski system automatyki 800xA służący do kontroli procesów i integracji systemów, system zarządzania produkcją, wszystkie systemy dystrybucji energii średniego i niskiego napięcia, transformatory, napędy, silniki oraz inne urządzenia pomocnicze, jak również infrastrukturę stacyjną i inżyniering.

“Kompetencje ABB pozwalające na dostarczenie kompletnego rozwiązania elektrycznego i automatyki, a także dobre referencje udanej realizacji skomplikowanych projektów pomogły nam w zdobyciu tego ważnego zamówienia,” powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef dywizji Automatyki Procesowej w Grupie ABB. “Nasze kompleksowe podejście pomaga klientom obniżać ogólne koszty życia produktów, jednocześnie podnosząc produktywność i efektywność energetyczną.”

Na przestrzeni lat ABB dostarczyła liczne rozwiązania z zakresu automatyki, serwisu, a także wsparcie dla działalności górniczej firmy Vale na całym świecie. Vale jest międzynarodową firmą górniczą o zdywersyfikowanej działalności. Działa w 30 krajach, na pięciu kontynentach i jest największym na świecie producentem rudy i granulek żelaza.

***
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. 

Abb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy