Automatyka.eu

Uchwyty kasetowe EPR.Nowa funkcjonalność uchwytów firmy ELESA.

Ganter | Środa, 04 marzec 2009r.

Korzystając z wielu lat doświadczeń w produkcji elementów z tworzywa firma ELESA rozszerzyła swoją ofertę elementów standardowych o uchwyty o innym, niż dotychczas produkowane, sposobie montażu – uchwyty kasetowe serii EPR.

Uchwyt_epr_1_preview

Tagi:


W przeciwieństwie do większości dostępnych uchwytów przemysłowych uchwyty kasetowe EPR montowane są wewnątrz zabudowy, umożliwiając swobodniejsze wykorzystanie przestrzeni wokół niej. Przeznaczone są do cienkościennych, przesuwanych, uchylanych bądź ściąganych elementów zabudów wykonanych ze stali lub tworzywa sztucznego.

Uchwyty produkowane są w dwóch rozmiarach (90×50 i 120×95 mm) oraz dwóch różnych sposobach montażu (na zatrzask i przykręcane).

Wykonania z mocowaniem na zatrzask (EPR-PF) – jednoelementowe – składają się z korpusu z mechanizmem zatrzaskowym i występują w dwóch ww rozmiarach.
Głównymi zaletami takiego rozwiązania są:
prostszy i tańszy montaż (bez konieczności wykonywania dodatkowych otworów i stosowania wkrętów), niższa cena (niższy koszt wytworzenia - konstrukcja jednoelementowa), konstrukcja zapobiegająca gromadzeniu się nieczystości (ergonomiczne kształty, brak zaślepki wkrętów jak w wykonaniu EPR-SH), możliwość stosowania w środowiskach wymagających odporności na korozję.
Wykonania mocowane za pomocą wkrętów (EPR-SH) – dwuelementowe – składają się z korpusu oraz zaślepki osłaniającej wkręty mocujące i występują w jednym rozmiarze (120×95 mm).
Głównymi zaletami takiego rozwiązania są:
dostępność zaślepek w 6 standardowych kolorach (możliwość dopasowania się do koloru obudowy)
większa obciążalność uchwytu,
większy zakres tolerancji wykonania otworu,
dostępne wykonanie PRR/F-SH z dodatkową pokrywką licującą (zakrywającą wnękę uchwytu).

Uchwyty serii EPR znajdują zastosowanie w cienkościennych (przesuwnych lub uchylnych) zabudowach typu:

  • meble stalowe (medyczne, gastronomiczne, laboratoryjne, warsztatowe itp.)
  • urządzenia gastronomiczne,
  • drzwi, osłony, rewizje urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych,
  • obudowy małych i średnich urządzeń (podnoszonych, przesuwanych, przestawianych).

Standardowe uchwyty serii EPR poddawane są też modyfikacjom. Umożliwia to ich dopasowanie do wymagań danej aplikacji w zakresie:
innych kolorów uchwytu (wg palety RAL),

  • wykonania wysokotemperaturowego,
  • wykonania z tworzyw niepalnych (UL-94 V0),
  • wykonania z tworzyw elektrostatycznych (ESD),
  • wykonania z tworzyw bakteriobójczych (SAN) itd.

Najwyższą klasę wykonania potwierdza też najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa przemysłowego „IF Produkt Design Avard 2007” przyznane uchwytom EPR przez „International Forum Design”, w Hanowerze.
ELESA+GANTER

Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.
ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.
Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie:  www.elesa-ganter.pl oraz w newsletterze dostępnym za pośrednictwem strony: www.elesa-ganter.info.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Stutko
Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47
fax (+48) 22 737-70-48
ks@elesa-ganter.com.pl
www.elesa-ganter.pl
www.elesa-ganter.info.pl

Uchwyt_epr_2_small Uchwyt_epr_1_small Uchwyt_epr_3_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy