Automatyka.eu

Wybrano najlepsze produkty oraz najlepszych dostawców IT dla przemysłu 2008

Astor | Środa, 04 marzec 2009r.

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszy produkt 2008 oraz dostawcę IT dla przemysłu. ASTOR wśród nagrodzonych.

Nagroda_iur_2_preview

Trzy zespoły redakcyjne wydawnictwa Trade Media prezentowały na swoich łamach produkty wprowadzone na polski rynek w 2008 r. oraz dostawców i producentów urządzeń, systemów sieciowych i programów z segmentu automatyki przemysłowej. Następnie czytelnicy magazynów Control Engineering Polska, Utrzymanie Ruchu oraz MSI Polska wybierali spośród opisanych najlepszych dostawców i rozwiązania dla przemysłu. Najważniejszymi kryteriami były: innowacyjność produktu, jego przydatność w praktyce i łatwość w użyciu.

ASTOR otrzymał nagrody i wyróżnienia aż w czterech kategoriach. Prezes firmy Stefan Życzkowski odebrał nagrodę za Produkt Roku 2008 dla PACSystems RX3i, którą przyznali czytelnicy Utrzymania Ruchu (w szranki konkursu stanęło 56 produktów wyselekcjonowanych z ok. 70 zgłoszeń)

Z duża przyjemnością odbieramy nagrodę dla systemu sterowania PACsystems RX3i firmy GE Fanuc Intelligent Platforms. Wprowadzony na rynek w 2005 roku system PAC (Programmable Automation Controller) zyskał obecnie uznanie użytkowników, co zawdzięcza głównie większej funkcjonalności, w porównaniu z systemami starszej generacji klasy PLC (Programmable Logic Controller). Jednocześnie, zachowując tę samą cenę, PACsystems RX3i oferuje użytkownikowi znacznie większe możliwości, przy nieporównywalnie większej mocy obliczeniowej procesora i szybkości działania sieci komunikacyjnych. Przez okres pierwszych 3- 4 lat produkt został już przetestowany przez wielu użytkowników, także w Polsce. Można go więc śmiało polecić, gdyż jest to urządzenie zarazem nowoczesne i nowatorskie, jak również sprawdzone i niezawodne.” – powiedział Stefan Życzkowski Prezes ASTOR Sp z o.o.

Nagrodzony w kategorii: Automatyka/diagnostyka produkt - PACSystems RX3i to uniwersalne kontrolery do sterowania maszynami oraz procesami technologicznymi  i produkcyjnymi w różnych branżach przemysłu. Mogą być stosowane w wielu typach aplikacji sterujących, wszędzie tam, gdzie urządzenie sterujące musi zapewnić szybkie przetwarzanie dużych ilości danych, komunikację z wieloma urządzeniami przy wykorzystaniu różnych protokołów. System sterowania PACsystems RX3i zapewnia sterowanie układami serwonapędowymi., łatwe tworzenie rozbudowanych aplikacji oraz serwisowanie w trakcie pracy czy nieprzerwaną pracę.

Decyzją jury MSI Polska ASTOR po raz drugi z rzędu został również wybrany najlepszym dostawcą IT dla przemysłu w kategorii MES.
"Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie, a fakt otrzymania tej nagrody dwa razy z rzędu w latach 2007 oraz 2008 potwierdza skuteczność modelu działania firmy ASTOR na polskim rynku automatyki i informatyki dla przemysłu. Posiadając grupę specjalizowanych i certyfikowanych partnerskich firm wdrożeniowych w obszarze systemów MES jesteśmy w stanie dostarczać użytkownikom końcowym systemy najwyższej jakości, realizując ich założone cele biznesowe. Specjaliści oraz konsultanci firmy ASTOR są w tym modelu odpowiedzialni za dostarczanie szkoleń produktowych, a także konsultacje biznesowe i techniczne w procesie wdrożenia." – powiedział Jarosław Gracel Menadżer Produktu Wonderware MES w firmie ASTOR Sp z o.o.

W konkursie redakcji Control Engineering Polska udział wzięło ponad 60 urządzeń i rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej. W kategorii: Sieci i komunikacja: wyróżnienie przypadło: Switchowi JetNet 4510 (Korenix) z oferty ASTOR. JetNet 4510 jest zarządzalnym przemysłowym switchem sieci Ethernet, wyposażonym w 7 portów RJ-45 10/100TX oraz dodatkowo 3 porty RJ-45 10/100TX, które mogą być używane zamiennie z modułami światłowodowymi SFP (Small Form Pluggable). SPF to standard kompaktowych konwerterów światłowodowych. Szerokie spektrum modułów SFP pozwala dostosować wyposażenie urządzenia do potrzeb aplikacji.

W kategorii: Sterowanie dyskretne i sygnalizatory stanu, ASTOR odebrał wyróżnienie za sterownik Horner XL6 – rozwiązanie przeznaczone do zastosowań w małych i średnich systemach sterowania. XL6 jest sterownikiem typu all-in-one wyposażonym w graficzną, dotykową matrycę TFT obsługującą 32 000 kolorów, obsługę sygnałów wejść/wyjść oraz rozbudowane możliwości komunikacyjne, w postaci trzech portów szeregowych oraz opcjonalnego portu Ethernet.

Wszystkie wyróżnione rozwiązania wskazują kierunki dla rozwoju przemysłu i stanowią barometr potrzeb przedsiębiorstw, dlatego tego typu konkursy są ważne i cenne zarówno dla przedsiębiorców jak i dostawców. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 lutego w Warszawie.

Nagroda_iur_2_small Nagroda_iur_3_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy