Automatyka.eu

Nowy, tani i szybki czujnik wizyjny serii IVu

TURCK | Wtorek, 10 marzec 2009r.

IVu przeznaczony jest m.in. do aplikacji kontroli etykiety, detekcji poprawnej orientacji produktu, sprawdzania obecności, itp.

Image-1_preview
W dotychczasowej ofercie firmy TURCK znajdowały się jedynie zaawansowane urządzenia serii PresencePLUS P4 i Pro II. Charakteryzują się one doskonałymi parametrami pracy, jednakże również potrzebą konfiguracji za pomocą komputera i odpowiedniego software’u. W celu uzupełnienia rodziny produktów stworzono wyjątkowo szybki i prosty w obsłudze czujnik wizyjny serii IVu.

Nowy produkt jest w pełni zintegrowany. Nie wymaga użycia zewnętrznych urządzeń do procesu programowania. Konfiguracja odbywa się w kilku krokach za pomocą dotykowego ekranu LCD znajdującego się z tyłu czujnika wizyjnego. Samo programowanie jest w pełni intuicyjne. Do dyspozycji są trzy odrębne narzędzia obróbki obrazu.

Czujnik wizyjny IVu został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 752x480 pikseli, z której obraz przedstawiany jest na zintegrowanym dotykowym ekranie LCD o rozdzielczości 320x240 pikseli. Istnieje możliwość skorzystania z wbudowanego portu USB w celu m. in. skopiowania ustawień czy też wgrania nowego firmware’u.

Zintegrowane oświetlenie może występować w jednym z czterech kolorów (czerwony, niebieski, zielony lub podczerwony). Podobnie wygląda sytuacja w przypadku wymienialnej soczewki występującej w jednej z czterech dostępnych ogniskowych (4, 8, 16, 25 mm). Urządzenie charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony IP67. Zasilane jest napięciem 10-30 VDC i wyposażone zostało, zależnie od typu, w wyjście PNP lub NPN. Podłączenie elektryczne realizuje się za pomocą 8-pinowego złącza M12. Kolejne złącze tego typu służy do podłączenia czujnika wizyjnego do komputera.

Nowy czujnik wizyjny IVu to doskonałe rozwiązanie dla wielu aplikacji, gdzie czujniki fotoelektryczne nie są w stanie sobie poradzić a skomplikowane systemy wizyjne są zbyt kosztowne. IVu przeznaczony jest m.in. do aplikacji kontroli etykiety, detekcji poprawnej orientacji produktu, sprawdzania obecności, itp.

Image_small Nph-idc_cgi_small Image-1_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy