Automatyka.eu

Dobry start - praktyki w firmie ASTOR przepustką do świata automatyki

Astor | Czwartek, 12 marzec 2009r.

W ramach wspierania edukacji ASTOR rusza z nową edycją ogólnopolskiego programu praktyk studenckich.

Astor_logo_preview

Tagi:


Ze względu na działalność firmy w obszarze automatyki i robotyki przemysłowej praktykami powinni być szczególnie zainteresowani studenci kierunków technicznych.

Praktyki w firmie ASTOR mogą być pierwszym krokiem w rozwoju zawodowym w branży automatyki przemysłowej. Studenci będą mieć okazję nabycia nowych umiejętności, poznania najnowszych rozwiązań stosowanych w przemyśle.

Program praktyk studenckich z punktu widzenia polityki personalnej, którą prowadzimy jest dla nas bardzo ważny. Umożliwia nam  poznanie młodych, obdarzonych wiedzą i umiejętnościami, a co najważniejsze ambitnych i proaktywnych ludzi. Praktykanci to potencjał, w którym szukamy kompetentnych i lojalnych pracowników. Najlepszym proponujemy pracę w ASTOR. Tak zaczynało wielu naszych obecnych pracowników.” - mówi Małgorzata Stoch, Specjalista ds. personalnych ASTOR Sp. z o.o.

W profesjonalny świat systemów automatyki przemysłowej można wkroczyć odbywając praktykę w jednym z wymienionych poniżej działów:

  • Dział systemów sterowania i sieci przemysłowych
  • Dział oprogramowania i komputerów przemysłowych
  • Dział  robotów przemysłowych
Praktyki w firmie ASTOR przebiegają według harmonogramu dopasowanego do indywidualnych umiejętności praktykanta. Każdy uczestnik ma przydzielonego opiekuna, który  dba o to, aby zadania i projekty w które student zostaje zaangażowany umożliwiały mu stopniowy rozwój. Praktykanci zaczynają od czynności bardzo prostych pomagających poznać branżę i specyfikę działania firmy, stopniowo przechodząc do wykonywania  samodzielnych prac.
Aktualnie poszukiwane są osoby do działu  Oprogramowania i Komputerów Przemysłowych w Krakowie

Wymagania wobec kandydatów:
  • Ogólna znajomość zagadnień z zakresu sterowników przemysłowych PLC,
  • Ogólna znajomość systemów SCADA/HMI,
  • Ogólna znajomość oprogramowania Wonderware InTouch,
  • Ogólna znajomość programowania w środowisku Microsoft.NET,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym posługiwanie się dokumentacją techniczną.
Praktyki odbędą się w ustalonych z kandydatami miesiącach. Czas trwania praktyk – 1 miesiąc.

ASTOR zapewnia możliwość uczestniczenia w szkoleniach z zakresu oprogramowania Wonderware w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Wonderware.

Zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie http://www.astor.com.pl/page/ankiety/default.asp?ank=praktykanci_zgloszenie

Więcej o projektach edukacyjnych firmy ASTOR i wspołpracy z uczelniami wyższymi  przeczytają Państwo na - http://www.astor.com.pl/page/index.php/o-nas-astor/spoleczna-odpowiedzialnosc-csr.html?start=1

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji.
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Astor_logo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy