Automatyka.eu

Danfoss wyróżniony za oszczędzanie

Danfoss | Wtorek, 17 marzec 2009r.

Firma Danfoss została przyjęta do grupy partnerów europejskiego programu Green Light .

Danfoss_preview
Green Light jest inicjatywą Komisji Europejskiej, w której uczestniczą organizacje publiczne oraz prywatne przedsiębiorstwa. Przystępując do programu uczestnicy zobowiązują się do wykonania modernizacji funkcjonującego w ich obiektach oświetlenia poprzez zastosowanie energooszczędnych rozwiązań technicznych.

Koszty przeprowadzonych działań pokrywane są z oszczędności powstałych w wyniku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej przy zachowaniu takiego samego poziomu oświetlenia lub jego polepszeniu.

Danfoss został wyróżniony dzięki nowemu systemowi oświetleniowemu zamontowanemu na nowo wybudowanej hali produkcyjnej. Wykorzystano w nim takie rozwiązania jak: oprawy oświetleniowe 
z nowoczesnym osprzętem elektronicznym, świetlówki charakteryzujące się wysoką wydajnością energetyczną, niską emisją CO2 oraz niską zawartością siarki i metali ciężkich.

Firma powołała również specjalny zespół mający za zadanie śledzenie najnowszych rozwiązań technicznych pozwalających na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, wytwarzania odpadów oraz używanie substancji niebezpiecznych.

Danfoss, jako globalna organizacja nadaje wysoki priorytet działaniom prośrodowiskowym. Stara się połączyć troskę o środowisko ze zwiększającym się standardem swoich wyrobów, przyczyniając się tym samym do podnoszenia efektywności przemysłu i komfortu ludzkiego życia. Przyjęcie do programu Green Light  jest najlepszym tego potwierdzeniem.

***
Danfoss Sp. z o.o. powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, ta także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo 
i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka wodno-ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni.
Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników w tym w Polsce ponad 800 osób.

Więcej informacji na temat programu Green Light można uzyskać na stronie: www.eu-greenlight.org.

Danfoss_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy