Automatyka.eu

ABB podpisuje w Kuwejcie kontrakt z zakresu energetyki o wartości 400 milionów dolarów

ABB | Czwartek, 19 marzec 2009r.

Stacje energetyczne wzmocnią sieć przesyłową i pomogą w zaspokojeniu rosnącego popytu na energię.

Abb-gas-insulated-switchgear_preview

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości około 400 milionów dolarów z kuwejckim Ministerstwem Elektryczności i Wody. Kontrakt obejmuję dostawę trzech nowych stacji energetycznych, które mają poprawić wydajność krajowej sieci przesyłowej.

ABB zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje, przetestuje i weźmie udział w rozruchu przy oddaniu do eksploatacji stacji energetycznych, które pozwolą na podniesienie napięcia przesyłu z 300 do 400 kV. Wyższe napięcie wzmocni niezawodność sieci i podniesie jej wydajność, zaspokajając rosnący popyt na energię elektryczną.

Kluczowe komponenty dostawy obejmują rozdzielnicę izolowaną gazem, 12 dużych transformatorów mocy (400 kV, 765 MVA), systemy pomocnicze niskiego napięcia, sieć ochrony i urządzenia sterowania. Projekt ma zostać zakończony w 2011 roku.

“Nasze technologie i globalna obecność rynkowa umożliwiają rozbudowę i wzmacnianie sieci energetycznych na całym świecie,” powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w Grupie ABB. “Te stacje energetyczne wzmocnią sieć przesyłową Kuwejtu i podniosą jej wydajność. To pozwoli na zaspokojenie rosnących potrzeb energetycznych regionu i podniesienie efektywności energetycznej, a także poprawę jakości energii.”

Podniesienie napięcia przesyłu umożliwi połączenie kuwejckiej sieci z sąsiadującymi krajami należącymi do Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), już pracującej na napięciu 400 kV. Pierwsza stacja energetyczna o takim napięciu w Kuwejcie została również zbudowana przez ABB, jako część projektu GCC, zakładającego połączenie energetyczne krajów Zatoki Perskiej.

Stacje energetyczne stymulują efektywną transmisję i dystrybucję energii elektrycznej. W ich skład wchodzą urządzenia ochrony i sterowania energią elektryczną. ABB dostarczyła około 10 000 stacji energetycznych na całym świecie. Ich napięcia sięgają 800 kV.

***
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Abb-gas-insulated-switchgear_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy