Automatyka.eu

Ważne wydarzenie organizowane przez ABB ma pomóc klientom w podnoszeniu konkurencyjności

ABB | Poniedziałek, 23 marzec 2009r.

Największa konferencja dla klientów organizowana przez ABB rozpoczyna się 24 marca w Orlando na Florydzie i potrwa do 26 marca br.

Water_control_room_195_preview

Problematyka tegorocznej konferencji koncentruje się na tym, jak uczynić biznes bardziej konkurencyjnym w wymagających warunkach ekonomicznych.

Świat Automatyki i Energetyki ABB 2009 jest skierowany do klientów końcowych z branży energetyki i innych przemysłów oraz decydentów szukających sposobów na poprawę produktywności i efektywnego użytkowania energii elektrycznej. Jest to również okazja dla profesjonalistów pracujących w różnych obszarach branży automatyki i energetyki, by dowiedzieć się o nowych technologiach i zapoznać się z nimi, jak również dyskutować kwestie branżowe z przedstawicielami innych firm.

“Świat Automatyki i Energetyki ABB stanowi dla klientów forum, na którym mogą poznać praktyczne metody poprawy efektywności, niezawodności i produktywności i użytkowania energii, a wszystko to podczas jednego wydarzenia,” powiedział Rick Hepperla, przewodniczący konferencji i szef dywizji Produktów Automatyki w ABB w Ameryce Północnej.

Wśród produktów i systemów, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji, znajduje się szeroki zakres rozwiązań pozwalających na przekształcanie sieci energetycznych w sieci bardziej inteligentne, zapewniających większą troskę o środowisko naturalne i większe bezpieczeństwo dostaw. Obszary, w których specjalizuje się ABB, takie jak energoelektronika (półprzewodniki bardzo dużej mocy), technologie informatyczne i komunikacyjne, stanowią kluczowe elementy tych rozwiązań.

Na konferencji omawiane będą nowe możliwości ABB-owskiego systemu 800xA służącego do sterowania zakładem przemysłowym. Udoskonalono certyfikację sterowania i bezpieczeństwa, umożliwiając klientowi dostosowanie swoich systemów bezpieczeństwa do specyficznych wymagań procesu, takich jak efektywność energetyczna i/ lub kosztowa, a także bezpieczeństwo procesów, personelu i środowiska.

Prezentacja technologii
ABB zaprezentuje także zunifikowane podejście do integracji procesów sterowania i elektryfikacji oraz dystrybucji energii i zarządzania energią. Korzyści z integracji systemów, które nadzorują dostawy i użytkowanie energii, obejmują uproszczony inżyniering i uproszczone utrzymanie ruchu, niższe początkowe koszty inwestycji i bardziej efektywne wykorzystanie energii elektrycznej.

ABB zaprezentuje nowe oprogramowanie, które ma pomóc klientom w lepszym monitorowaniu i zarządzaniu użytkowaniem energii, redukcji ogólnych kosztów energii i poprawie efektywności energetycznej w szerokim zakresie przemysłów i procesów.

Zaprezentowany zostanie również szeroki zakres bezprzewodowych rozwiązań dla automatyki procesowej i dyskretnej. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość poznać korzyści nowego rozwiązania ABB, które umożliwia wspólną pracę ludzi i robotów, pozwala na obniżenie kosztów i podniesienie produktywności, poprzez ciągłą prace robotów nawet podczas ich kontroli.

Prawie wszyscy członkowie zarządu Grupy ABB będą obecni podczas konferencji. Joe Hogan, prezes zarządu wygłosi przemówienie otwierające wydarzenie. Prezesowi będzie towarzyszyć Michel Demaré, dyrektor finansowy Grupy ABB i szef rynków globalnych, a także Gary Steel, szef zasobów ludzkich w Grupie ABB oraz globalni szefowie czterech z pięciu dywizji biznesowych firmy: Bernhard Jucker, Produkty Energetyki; Tom Sjökvist, Produkty Automatyki; Veli-Matti Reinikkala, Automatyka Procesowa; i Anders Jonsson, Robotyka.

To trzydniowe wydarzenie łączy dwie znane konferencje dla klientów odbywające się w Ameryce Północnej – Świat Automatyki ABB i Świat Energetyki ABB – w jedną, kompleksową, skoncentrowaną na kliencie konferencję i wystawę. Szacuje się, że konferencję Świat Automatyki i Energetyki 2009 odwiedzi 2 500 osób, by poznać portfolio produktów ABB i oferowane usługi.

Jak przebiegać będą spotkania?
Świat Automatyki i Energetyki 2009 stanowi kombinację warsztatów i wystaw.

  • Warsztaty i Trening Techniczny: W tym roku uczestnicy mogą wybierać spośród ponad 500 godzin warsztatów i technicznych sesji treningowych. Tematy obejmują zarówno zagadnienia przemysłowe, trening techniczny oraz studia przypadków klientów i pokrywają szeroki zakres problemów, poczynając od najbardziej aktualnej technologii przesyłu prądu stałego, aż po spełnianie standardów sejsmicznych przy użyciu sterowników do silników. Prezentacje zostaną wygłoszone przez klientów, partnerów technologicznych i ekspertów z ABB. Każdy warsztat zawierać będzie sesję pytań i odpowiedzi.
  • Wystawy: W hali wystawienniczej ABB zaprezentuje najnowsze rozwiązania technologii automatyki i energetyki, a także usługi zaprojektowane po to, by osiągnąć więcej z bieżących inwestycji. Ponadto, ABB zaprasza różnorodnych sponsorów i partnerów technologicznych, którzy wystawią dodatkowe produkty i usługi, pozwalające na podnoszenie produktywności i redukcję kosztów.
  • Forum Biznesu: Na konferencji obecni będą również menedżerowie wyższego szczebla reprezentujący klientów. Forum skoncentruje się na wyzwaniach spoza dziedziny techniki, takich jak planowanie, zaopatrzenie, utrzymanie ruchu i działalność osób zarządzających, jak również planowanie strategiczne i trendy pozwalające przewidzieć zmiany technologiczne i zmiany w globalnej gospodarce.
  • Szansa na współpracę: Rada Doradcza Klientów i Komitet Programowy Konferencji dołożyły starań, by program wydarzenia zapewniał jego uczestnikom możliwość nawiązywania relacji i wzajemnego uczenia się organizując każdego dnia spotkania wieczorne.

Water_control_room_195_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy